Home Tag "majlinda kelmendi"

Majlinda Kelmendi shpallet ‘Xhudistja më e mirë’

0
Majlinda Kelmendi na ka bërë edhe njëherë krenarë. Ajo është shpallur “Xhudistja më e mirë”. Çmimi i është dhënë nga “Intenational Judo Federation”. Momentet kanë qenë emocionuese jo vetëm për Majlindën, por për të gjithë të pranishmit dhe sidomos për shqiptarët kudo që janë. Çmime e vlerësime të tilla në nivel ndërkombëtar janë një prezantim […]

Kush e uron për suksesin e arritur Majlinda Kelmendin?

0
Majlinda Kelmendi talenti më i ri nga Kosova në fushën e xhudistëve është dekoruar me medaljen e artë në lojrat Olimpike që po zhvillohen në Brazil. Disa personave ndjehen krenarë për të dhe e kanë uruar nëpërmjet rrjeteve të tyre sociale, po kush janë ata? Zbuloni personat dhe urimet e tyre për Majlindën: Link: https://www.instagram.com/p/BI1vP2DgbKB/?taken-by=luararani   […]

Majlinda dekorohet me medaljen e artë

0
Majlinda Kelmendi për herë të parë shkruan historinë e saj në lojrat Olimpike që u zhvilluan ditën e djeshme në Rio të Brazilit. Duhet theksuar, që ajo është e para xhudiste e Kosovës që dekorohet me medaljen e artë. Për të arritur këtë triumf asaj i duhej shumë punë dhe shumë xhudiste të tjera për të […]