Home Tag "moti"

Parashikimi i motit, 19 mars 2023

0
Deri në orët e mesditës një pjesë e mirë e Shqipërisë parashikohet të jetë në dominimin e motit të kthjellët. Ndërsa në orët vijuese vranësirat e lehta dhe kalimtare herë pas here do të shfaqen. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 2°C deri në […]

Parashikimi i motit, 18 mars 2023

0
Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të dominojnë në të gjithë territorin shqiptar përgjatë ditës së shtunë, duke sjellë dominim të kthjellimeve në pothuajse gjithë vendin tonë në orët e para të ditës. Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 1°C deri në 19°C. Era do të […]

Parashikimi i motit, 17 mars 2023

0
Moti gjatë ditës së sotme parashikohet i qëndrueshëm. Pritet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit si dhe vranësira të pakta. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim dhe shpejtësi mesatare 3-10 m/s. Më pas intensiteti i erës bie 1-10m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës nga 2-5 ballë. Temperaturat do të variojnë […]

Parashikimi i motit, 15 mars 2023

0
Ditën e sotme priten reshje të vazhdueshme me intensitet të ulët dhe kryesisht mesatar në formën e shtrëngatave. Në zonën e Alpeve dhe verilindje në lartësitë mbi 800 metër priten reshje të dendura dëbore ndërsa në zonën e juglindjes reshjet e dëborës me intensitet të ulët dhe mesatar. Era do të fryjë me drejtim jugperëndim […]

Parashikimi i motit, 14 mars 2023

0
Moti gjatë ditës së sotme parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin me vranësira të pakta kalimtare. Era do të jetë përgjithësisht nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatre deri në 8m/sek. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 1-2 ballë. Temperaturat do të jenë nga 2 gradë në zonat malore deri në 22 […]

Parashikimi i motit, 12 mars 2023

0
Territori i vendit pritet të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Priten reshje të dobëta shiu në të gjitha qarqet. Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare. Temperaturat parashikohen: në zona malore 3 deri në 10°C, në zona e ulëta 8 deri në 16 °C, në zona bregdetare 10 deri në 17°C. Linku: metoalb […]

Parashikimi i motit, 10 mars 2023

0
Moti ditën e sotme parashikohet me vranësira dhe shira që do të dominojnë pjesën më të madhe të territorit. Përgjatë ultësirës perëndimore priten rrebeshe shiu si edhe stuhi të forta ere, kryesisht në vijen bregdetare. Parashikohet që edhe pasditja të vijojë me rrebeshe shiu si edhe mini-stuhi të forta ere në zonat e hapura bregdetare. […]

Parashikimi i motit, 4 mars 2023

0
Moti gjatë ditës së sotme paraqitet me vranësira të pasuara nga reshje shiu me intesitet të lartë në Jug, pasdite reshjet do të jenë të pranishme në të gjithë vendin. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 7-10 m/sek në bregdet. Zona malore do të kenë temperature 2/7°C, zona e ulët 4/14°C, zona bregdetare 8/15°C. Linku: […]

Parashikimi i motit, 26 shkurt 2023

0
Moti gjatë ditës së sotmr pritet të jetë me vranësira, reshje shiu dhe stuhi me aktivitet kryesor në veriperëndim. Era do të jetë e vrullshme me drejtim në bregdet dhe me shpejtësi 18-25 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 6-7 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat minimale dhe […]

Parashikimi i motit, 24 shkurt 2023

0
Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura shtresore. Në një pjesë të territorit do të ketë reshje të lehta. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në […]