Home Tag "ndahet nga jeta"

Ndahet nga jeta i jashtzakonshmi Stephen Hawking

0
Stephen Hawking vdiq natën e të mërkurën. Ai ishte si “rockstar” midis shkencëtarëve. Ndryshe nga parashikimet mjeksore ai u shua 76 vjeç. Stephen William Hawking, fizikanti dhe astrofizikanti nuk rron më. I lindur në Oksford në fillim të 1942, vdiq të mërkurën mbrëma në Kembrixh. Hawking la pas tre fëmijë të rritur dhe tre nipër e mbesa. Britaniku […]

Një tjetër yll i filmave për të rritur, ndahet tragjikisht nga jeta

0
Pak ditë nga vetvrasja tragjike e koleges së saj August Ames, ndahet nga jeta në moshën 31 vjeçare yll i filmave për të rritur Yuri Luv. Sipas raportit të policisë, dyshohet nga një mbidozë droge. Aktorja, emri i së cilës është Yurizan Beltran, thuhet se është gjetur në banesën e saj në Los Angeles nga […]

Humb jetën në moshën 23 vjeçare ylli i filmave porno

0
August Ames ylli 23 vjeçar i filmave porno, është gjendur e pajetë në banesën e saj. Bukuroshja është pjesëmarrëse në 270 role në filma erotikë. Nuk dihet ende shkaku i vdekjes së saj, por miqtë më të afërm të aktorës kanë konfirmuar se 23-vjeçarja vuante nga depresioni dhe ngacmimet e vazhdueshme në rrjetet sociale. Shkaku i vdekjes së saj […]

Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur Aleksandër Lalo

0
Është ndarë mbrëmë nga jeta në një mënyrë të papritur mjeshtri i madh i muzikës Aleksandër Lalo. Ai është protagonist i shumë këngëve të realizuara në perfeksion. Shumë filma shqiptarë mbajnë kolonën zanore nga këngët e kompozuara nga mjeshtri. Për të gjithë mbrëmë ka qënë një lajm i hidhur. Ne i dërgojmë ngushëllimet më të […]

Shuhet Malcolm Young, kitaristi legjendar i AC/DC

0
Malcolm Young, kitaristi legjendar dhe themeluesi i AD / DC u shua në moshën 64 vjeç. Ai vdiq i rrethuar nga familja pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë. Në një deklaratë e lëshuar nga familja e tij thuhet: “Me keqardhjen më të thellë ju informojmë për vdekjen e Malcolm Young, burrit […]

Ndahet nga jeta Adela Xhamani – Nuk mbeti askush pa shkruar për të

0
Natën e të shtunës në darkë është ndarë nga jeta në moshën 31 vjeçare moderatorja Adela Xhamani, lajmi erdhi shumë tronditës për të gjithë. Një vajzë në lulen e jetës vdes nga një atak kardiak, humbja e saj ishte një lajm tronditës për të gjithë. Nuk mbeti askush pa shkruar dy fjalë për vajzën e […]