Home Tag "ndahet nga jeta"

Lajm i trishtë për artin! Ndahet nga jeta aktori i ‘James Bond’

0
Jack Hedley, aktori i James Bond dhe ‘Only Fools And Horses’ është ndarë nga jeta në moshën 92-vjeçare pas ‘sëmundjes së shkurtër’ Jack Hedley kishte role në For Your Eyes Only dhe Only Fools And Horses, dhe ai gjithashtu u shfaq në Lawrence of Arabia dhe ‘Allo’Allo. Hedley u shfaq si Sir Timothy Havelock në […]

Qëllohet me armë, ndahet nga jeta në moshën 42 vjeçare artistja e njohur

0
Artistja meksikane Tania Mendoza u qëllua për vdekje jashtë një kompleksi sportiv teksa priste djalin e saj 11-vjeçar. Tania Mendoza ishte jashtë kompleksit sportiv në qytetin e Cuernavaca me prindër të tjerë kur dy burra të armatosur mbërritën me një motoçikletë të martën. Njëri prej tyre e qëlloi disa herë përpara se të arratisej me […]

Anëtari i grupit legjendar muzikor ndahet nga jeta papritur

0
Anëtari themelues i UB40, Astro ka vdekur në moshën 64-vjeçare. Muzikanti, emri i vërtetë i të cilit është Terence Wilson, ka ndërruar jetë papritur. Duke njoftuar lajmin, grupi tha se ata janë “absolutisht të shkatërruar dhe plotësisht zemërthyer”. Astro ishte anëtar themelues i grupit reggae me bazë në Birmingham. Ai është anëtari i dytë i […]

Pësoi arrest kardiak, ndahet nga jeta artisti i njohur

0
Aktori Puneeth Rajkumar ndërron jetë nga ataku në zemër. 46-vjeçari ishte i lidhur me ekranin dhe dëshirën për art që kur ishte i vogël Puneeth Rajkumar një nga emrat e njohur të industrisë së filmit kanadez dhe më i riu nga pesë fëmijët e idhullit të Matinee Dr. Rajkumar, ndërroi jetë pasi pësoi një arrest […]