Home Tag "ndahet nga jeta"

Arti në zi, ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

0
Është ndarë nga jeta në moshën 65 vjeçare artisti i njohur dibran Përparim Tomçini. Autor i më shumë se 400 kompozimeve dhe përpunimeve melodike, Tomçini ka lënë pas gjurmë shumë të mëdha në fushën e artit shqiptar. Lajmin e bëri të ditur përmes një statusi në Facebook, ish deputeti I LSI-së Luan Rama i cili […]

Kinematografia shqiptare në zi, shuhet aktori i njohur

0
Ndërron jetë në moshën 77 vjeçare aktori i njohur shqiptar Rikard Ljarja. Aktori vuante prej 3 muajsh nga një sëmundje e rëndë e cila i mori jetën në orët e vona të mbrëmjes se djeshme. Ljarja ishte bashkëshorti i aktores së njohur Marjeta Ljarja dhe kishte një karierë të gjatë artistike në kinematografinë shqiptare. Që […]

Kinematografia në zi, ndahet nga jeta aktori i famshëm

0
Është ndarë nga jeta në moshën 81 vjeçare aktori i njohur amerikan Brian Dennehy. Aktori e ka shtrirë karrierën e tij përgjatë 5 dekadave me role të shumta në filma e seriale. Lajmin për largimin e tij nga jeta e dha e bija përmes një mesazhi në Twitter. Aktori gjatë karrierës së tij në kinematografi […]

Arti në zi, reperja e njohur humb jetën në moshën 25 vjeçare

0
Reperja dhe njëkohësisht modelja e njohur Chynna Rogers ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme në apartamentin e saj në Filadelfia. Lajmin e hidhur e ka konfirmuar familja e saj, e cila nuk e ka treguar motivin e vdekjes së këngëtares 25 vjeçare. Ajo e filloi karrierën fillimisht si modele në moshën 14 vjeçare, ndërsa […]

Arti në zi, humb jetën këngëtari i njohur…

0
Legjenda e muzikës country Kenny Rogers ka humbur jetën në moshën 81 vjeçare. Këngëtari e ka shtrirë aktivitetin e tij muzikor në gati 6 dekada duke lënë pas gjurmë të mëdha në historinë e muzikës. Njoftimi është bërë në tëitter nga familjarët e tij ku thuhet se ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij pranë […]

Arti shqiptar në zi, ndahet nga jeta legjenda e muzikës

0
Është ndarë nga jeta në moshën 86 vjeçare legjenda e muzikës shqiptare Nexhmije Pagarusha. Këngëtarja ishte një emër i madh, pasi ka dhënë një kontribut me vlerë në muzikën shqiptare falë hiteve të saj të padiskutueshme. Nexhmije Pagarusha numëron një karrierë të gjatë muzikore prej gati 40 vitesh në skenë ku ka interpretuar pothuajse të […]

Arti në zi, ndahet nga jeta aktorja e njohur shqiptare

0
Aktorja e njohur shqiptare Eva Pëllumbi është ndarë nga jeta në moshën 66 vjeçarje. Ajo ka punuar për gati 17 vite në Teatrin e Kukullave, ku ka luajtur rolin e Çufos dhe të Pinokut. Eva ka luajtur gjithashtu edhe disa role në filmat e njohur shqiptarë si “Vajza me kordele të kuqe”, “Karrige për pushtet”, […]

Arti në zi! Ndahet nga jeta këngëtari i njohur shqiptar

0
Është ndarë nga jeta në moshën 62 vjeçare këngëtari i njohur kosovar Irfan Blakçori. Lajmi është bërë i ditur nga miq dhe të afërm të tij të cilët kanë shprehur ngushëllimet e tyre në rrjetet sociale për ndarjen nga jeta të artistit. Irfani përveçse këngëtar i njohur ishte edhe tekstshkrues, ai ka dhënë një kontribut […]