Home Tag "nena"

Aurela Gaçe në zi! Humb njeriun e shtrenjtë të familjes

0
Këngëtarja Aurela Gaçe ka ndarë me ndjekësit lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të gjyshes së saj, dhe fatkeqsisht ajo nuk u gjend pranë saj në minutat e fundit. Në një postim në rrjetet sociale, këngëtarja ka ndarë me ndjekësit momentet e fundit kur e ka takuar, e cila i ka kërkuar që kur […]

Fjalë nga zemra për Ergin nga nëna dhe e motra

0
Një vit nga tragjedia në familjen Dini, ku humbi jetën këngëtari i ri Ergi Dini. Motra e tij, Barbana dhe nëna e tij e kanë kujtuar tragjedinë e madhe me anë të një postimi në Facebook. Barbana ka postuar edhe disa vargje të ndjera që nëna e saj, Mimoza, i ka kushtuar Ergit të ndjerë. […]

Letra realiste e Rudina Xhungës për të gjitha gratë!

0
Rudina Xhunga ka shkruar një letër shumë realiste dhe e ka mbajtur këtë fjalim në Simpoziumin e Grave të Komunitetit Musliman. Letra dëshmon qartazi dhe me detaje sfilitjet e grave, nënave, e sidomos atyre në karrierë, që i duhet të strapacohen për t`ia dalë mbanë. Për ta kuptuar më mirë se çfarë ka thënë Rudina […]