Home Tag "noizy"

“Lojtarë fasulesh”, Noizy braktis kombëtaren e Shqipërisë

0
Reperi Noizy asnjëherë deri më sot nuk e ka hedhur poshtë përfaqësuesen shqipëtare të futbollit. E kemi parë shpesh herë që të reagojë në Instgram duke shpërndarë foto ku shprehej krenar. Por pas humbjes 0-4 kundër Skocisë, reperi duket se e ka braktisur Shqipërinë. Në një postim në “InstaStory”, Noizy thotë se, mbështet kombëtaren e Kosovës […]

Noizy jep lajmin e madh në lidhje me Dafina Zeqirin

0
Para dy javësh bashkëpunimi mes Noizy dhe Dafina Zeqirit ‘A don love’  bëri bujë të madhe pasi qe një projekt i publikuar pa kurrfarë paralajmërimi. Pavarësisht se vite më parë dy këngëtarët shqiptarë nuk kishin marrëdhënie të mirë, kohët e fundit çdo gjë mes tyre është rregulluar. Madje së fundmi Noizy ka njoftuar se Dafina Zeqiri është […]

Noizy publikon foton e rrallë. Ja si dukej para 15 vitesh

0
Noizy është një nga reperët më të mirë që ka tregu i muzikës. Një makineri e vërtetë hitesh të padiskutueshme, me një ushtri bashkëpuntorësh e fansash të devotshëm e të përkushtuar. Këngëtari mjaft i preferuar për të rinjtë është po ashtu dhe shumë aktiv në rrjetet sociale. Së fundmi Noizy ka hapur arkivat dhe ka publikuar […]

Noizy dhe Dafina Zeqiri blejnë klikimet?! Mësoni të vërtetën

0
“A don love” është bashkëpunimi i reperit të njohur Noizy dhe këngëtares Dafina Zeqiri, që surprizoi gjithë fansat, pasi u publukua papritur. Fotot e të dyve të përqafuar në natyrë bënë kureshtar shumë njerëz. Dyshimet se mos bëhej fjalë për çiftin më të ri të showbizz-it, nuk munguan, por u shuan shumë shpejt, kur u […]

Rikthehet më fenomenal se kurrë Noizy. Me bashkëpunimin e ri tregon se kush e mban kurorën e repit shqiptar

0
Diss-et dhe konfliktet shpesh të heshtura e shpesh të deklaruara janë në qendër të trillit të këngës më të re të reperit më në zë në të gjithë shqiptarinë. Po! Fjala është për Noizyn, i cili është mjaft produktiv dhe me një frymëzim të pashtershëm. Pas bashkëpunimit mjaft eksplitit me Varrosin në këngën “Meksikane”, Noizy […]

E pabesueshme! Noizy bëhet pjesë e teksteve shkollore

0
Një prej repereve më të njohur shqiptar, Noizy, preferohet dhe dëgjohet shumë nga të rinjtë, të cilët këtë vit janë suprizuar nga tekstet e tyre mësimore. Në librat e tyre didaktik kanë vënë re se gjatë njerit prej ushtrimeve është përmendur emri i reperit, për të cilët thuhet se është një prej figurave më të njohura […]

Noizy publikon bashkëpunim me reperin italian Ghali. Kënga po thyen rekorde shikueshmërie

0
Vetëm pak ditë më parë, Noizy  i çuditi të gjithë më veprimin e tij, duke fshirë të gjitha postimet në Instagram. Sot reperi i famshëm publikoi këngën e re “Parku i lojrave”. Ky është një bashkëpunim me reperin e famshëm italian Ghali. Kënga që përmban plot mesazhe të fshehura dhe nëntekst, po thyen rekorde shikueshmërie. Noizy edhe […]

Radikal Noizy, fshin të gjitha postimet në Instagram! Çfarë ka ndodhur?!

0
Noizy është një ndër reperët më të njohur e më produktiv të industrisë muzikore. Ai edhe gjatë kësaj vere ka qenë tejet i angazhuar me mbrëmje dhe projekte të ndryshme muzikore. Reperi prej disa kohësh ka paralajmëruar këngën e re me artistin italian, Ghali që mban titullin “Parku i Lojërave”. Mirëpo Noizy ka fshirë të […]

Mësohet dënimi që merr Noizy, pas sherrit me Babastars

0
Noizy dhe disa pjestarë të Babastars u konfliktuan keq rreth dy vite më parë. Albert Krasniqi shtiu armë zjarri mbi reperin e famshëm, duke e lënë të plagosur. Në këtë sherr ishin pjesë edhe Cozman dhe Skivi. Përpara dy ditësh, Noizy dhe Albert Krasniqi kanë dalë para gjykatës, ku po mbahej seanca gjyqësore pikërisht për këtë çështje. Reperi shqiptar […]