Home Tag "#parashikimiimotit"

Parashikimi i motit, 6 qershor 2023

0
Territori i vendit tonë vijon në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta e kalimtare gjatë orëve të paradites. Sipas MeteoAlb pasditja sjell vranësira disi më të dukshme në territor duke gjeneruar reshje të pakta e të izoluara shiu në pjesën më të madhe të vëndit, përjashtuar vijën bregdetare ku vranësirat do të […]

Parashikimi i motit, 4 qershor 2023

0
Sipas MeteoAlb, alternime kthjellimesh dhe vranësirash do tw karakterizojnw kushtet e motit në të gjithë vendin, por pas-mesdite pritet shtim i vranësirave duke rrezikuar shira në zonat malore përgjatë shtrirjes lindore, herë pas here priten edhe rrebeshe. Në mbrëmje dhe gjatë natës do të ketë përmirësim të dukshëm të kushteve atmosferike duke ri-kthyer kthjellimet në […]

Parashikimi i motit, 1 qershor 2023

0
Sipas MeteoAlb, moti i kthjellët dhe temperatura të larta do të dominojnë të gjithë territorin deri pas mesdite kur pritet zhvillim i vranësirave duke gjeneruar rrebeshe shiu nëpër të gjithë territorin, më të dendura në zonat e Ultësirës Perëndimore. Po ashtu edhe pasditja, vijon me vranësira, rrebeshe shiu si edhe mini-stuhi breshëri në pjesën më […]

Parashikimi i motit, 31 maj 2023

0
Sipas MeteoAlb, kthjellimet dominojnë territorin Shqiptar deri në mesditë kur priten kalime vranësirash, më të theksuara në zonat Veriore dhe përgjatë shtrirjes Lindore duke rrezikuar rrebeshe afat-shkurtra shiu. Pjesa e dytë e ditës, sjell zhvillim të vranësirave duke gjeneruar shira të dobët dhe lokalë në pjesën më të madhe të vendit, përjashtuar zonat malore të […]

Parashikimi i motit, 30 maj 2023

0
Sipas MeteoAlb mbeten masat ajrore të paqëndrueshme në Ballkanin Perëndimor duke diktuar kushtet e motit edhe në Shqipëri, për pasojë, orët e paradites do të jenë me diell ndërsa pasditja sjell shtim të vranësirave duke gjeneruar reshje shiu në të gjithë vendin, më të dukshme në veri dhe verilindje ku priten edhe rrebeshe. Parashikohet që […]

Parashikimi i motit, 25 maj 2023

0
Sipas MeteoAlb, vijon rritja e mëtejshme e vlerave barike gjatë orëve të paradites duke sjellë dominim të kthjellimeve në pothuajse të gjithë territorin. Kjo situatë e qëndrueshme atmosferike do të jetë prezente deri pas mesdite kur pritet zhvillim i vranësirave duke gjeneruar shira si fillim në zonat malore veriore dhe gradualisht do të përfshijnë pjesën […]

Parashikimi i motit, 24 maj 2023

0
Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare por mesdita do të shtojë vranësirat si fillim në zonat veriore e gradualisht në të gjithe vendin duke rrezikuar shira të dobët dhe lokalë. Më të dukshme në zonat malore përgjatë shtrirjes lindore. Parashikohet që […]

Parashikimi i motit, 23 maj 2023

0
Sipas MeteoAlb, vijon depërtimi i masave ajrore të paqëndrueshme në vendin tonë duke diktuar mot me vranësira dhe shira ku më të dukshme do të jenë në zonat veri-veriperëndimore të Shqipërisë. Orët e para të ditës do te sjellin herë pas here intervale me kthjellime përgjatë shtrirjes perëndimore duke lenë me vranësira dhe shira të […]

Parashikimi i motit, 18 maj 2023

0
Sipas MeteoAlb vijon depërtimi i masave ajrore me origjinë oqeanike duke diktuar mot me vranësira dhe lagështirë të lartë në ajër. Herë pas here vranësirat do të gjenerojnë shira të dobët dhe lokalë, kryesisht në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Ndërsa e gjithë pjesa tjetër e Shqipërisë do të jetë nën ndikimin e motit të […]

Parashikimi i motit, 17 maj 2023

0
Sipas MeteoAlb, prej disa ditësh vendi ynë ndodhet nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, ku vranësirat dhe lagështira në ajër do të jenë prezente, priten shira të dobët dhe lokalë. Mesdita do të sjellë intervale me kthjellime përgjatë ultësirës perëndimore duke lënë me shira të dobët dhe të izoluar zonat malore përgjatë kufirit lindor. […]