Home Tag "pune"

Një muaj pas lindjes gazetarja rikthehet në punë – Shikoni sesi duke ajo

0
Gazetarja Shqiptare Pranvera Borakaj ka vetëm një muaj që ka sjellur në jetë vajzën e saj të quajtur Anna. Pranvera është rikthyer në krye të detyrës vetëm një muaj pas lindjes dhe duke shumë në formë. Menjëherë pas rikthimit në punë vogëlushja ka vazhduar ta ndjekë përmes ekranit. Foto të postuara nga gazetarja: Link: https://www.instagram.com/p/BamhtTXAAVW/?taken-by=pranveraborakaj

Kur 50-vjeçarët duan të punojnë

0
Është e mirënjohur që të rinjtë priren të jenë punëkërkues. Por nëse njerëzit në moshën 50 vjeçare dëshirojnë të vazhdojnë të punojnë mirë në vitet e 60-ta, një studim i kohëve të fundit sugjeron se ata ndoshta duhet të ndjekin epërsinë e brezit të ri. Hulumtuesit nga Qendra për Hulumtime të Pensioneve në Kolegjin e […]

Këto janë punët që ju dëmtojnë shëndetin

0
Disa vende pune në thelb kanë më shumë rreziqe shëndetësore sesa të tjerët. Për shembull, një mjek i fluturimit që punon në lagjet e afërta me pasagjerët ka më shumë gjasa të kapë një sëmundje infektive sesa avokati që punon në një zyrë. Ekspozimi më i madh ndaj rrezatimit kozmik, modelet jonormale të gjumit dhe […]

Zbuloni arsyet pse ende nuk jeni ngritur në detyrë

0
Nëse nuk keni bërë një punë mjaft të mirë ose nëse ju nuk jeni përpjekur aq sa duhet në punën tuaj besoni që ju takon një ngritje në detyrë? Sipas disa studimeve të kryera më poshtë do të listohen disa nga arsyet se ku qëndron çështja që pse ende nuk jeni ngritur në detyrë: Nuk […]

Çfarë ka ndodhur me aktorët e “Portokallisë”?

0
Dy prej aktorëve interesant të spektaklit “Portokalli” Florjan Binaj dhe Irgen Çela, i njohur për të gjithë si Xhota, bëjnë humor edhe jashtë skenës. Ata kanë shkuar sot për në punë dhe mesa duket kanë qënë në një njëjtin moment, në të njëjtin vend dhe makinat e tyre kanë qënë paralel. Flori nuk e ka […]