Home Tag "Rama"

Fundjava e fundit me zona të kuqe, Rama: “Ja si do të jetë..”

0
Për herë të parë pas gati tre muajsh qytetarët do të mund ta shfrytëzojnë fundjavën pa kufizime. Kryeministri Edi Rama ka treguar përmes një njoftimi në instagram se gjatë fundjavës do të qëndrojnë të hapura të gjitha bizneset dhe do të lejohet lëvizja për të gjithë. Rama ka njoftuar se këtë fundjavë hapen pa kufizime, […]

Java që vjen sjell ndryshime, Rama jep lajmin e rëndësishëm

0
Kryeministri Edi Rama në një komunikim të fundit me qytetarët përmes rrjeteve sociale ka treguar se nga java që vjen do të marrin fund masat kufizuese dhe ndarja e qyteteve në zona të gjelbërta e të kuqe. Por pavarësisht heqjes së kufizimit të liridaljes dhe aktivitetit me orar të bizneseve, Rama tha se do të […]

Tirana ende zonë e kuqe, Rama: Ja kur fillon transporti publik”

0
Kryeministri Edi Rama gjatë një video konference me gazetarët u shpreh se kryeqyteti vazhdon të jetë një zonë e kuqe dhe se fatkeqësisht është e pamundur të lirohen masat deri në fund të javës. Ndërkaq në zonat e gjelbërta do të vijojë plani i masave lehtësuese me zgjatjen e fashës orare për ditët në vijim. […]

Rama njofton masa të reja lehtësuese, nga sot nisin rregjistrimet për…

0
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se duke nisur nga sot do të nisin aktivitetin subjektet private që rregjistrojnë dhe përgatisin aplikantë për Leje Drejtimi, rritje kategorish, teori e praktikë. Nga sot nisin rregjistrimet dhe rihapet aktiviteti për kursantët e rinj me distancë sigurie prej 1,5 metra si dhe sigurimin e kushteve të higjenës gjatë teorisë. […]