Home Tag "Rama"

Rama jep lajmin e mirë, ja kur rinisin fluturimet

0
Në kohën kur çdo gjë është bllokuar prej gati dy muajsh kryeministri Rama ka dhënë një lajm të mire lidhur me fluturimet dhe masat lehtësuese që kanë rinisuar gradualisht dhe do të vijojnë deri në mes të muajit maj. Gjatë një komunikimi live me anëtarët e Komitetit të Ekspertëve, Kryeministri Rama tha se pas datës […]

Kryeministri Rama zbulon datën kur do të hapen objektet e kultit

0
Duke nisur nga data 18 maj do të ndërmeren hapa konkretë për hapjen e objekteve të kultit të cilat u mbyllen që në fillim të muajit mars pas shpërthimit të pandemisë edhe në vendin tonë. Njoftimin e ka bërë me dije vetë kryeministri Rama gjatë një komunikimi on line me përfaqësuesit e lartë të klerit […]

Çfarë do të ndodhë nesër, Rama jep njoftimin e rëndësishëm

0
Data e nesërme një maji është një ditë pushimi për të gjithë ata që punojnë në administratë dhe shumë persona kanë menduar se mund të ketë mbyllje të detyruar për tre ditë rrjesht. Këtë e ka sqaruar kryeministri Rama përmes një statusi të tij në Facebook ku njofton se nesër nuk do të ketë mbyllje […]