Home Tag "sex"

A mund të jetë ‘seksi’ shpëtimi për një marrëdhënie të krisur?

0
Marrëdhëniet nuk janë të lehta, sidomos ato afatgjata. Ka kaq shumë çështje që mund të vijnë mes çifteve që shpesh ndihen të pamundura për t’u zgjidhur. Po, ju duhet të uleni dhe të bisedoni, të merrni kohë larg njëri-tjetrit, apo edhe të kërkoni një terapist çifti për t’ju dhënë ju dhe partnerit tuaj një dorë. […]

Nuk është aq e vëshirë, disa këshilla si të keni një jetë seksuale të shëndetshme martesore

0
Shenjat e një jete të shëndetshme seksuale Ndërtimi dhe mbajtja e një jete të mirë seksuale me partnerin tuaj kërkon që të dyve të vendosni kohë dhe përpjekje. Këta janë përbërësit që mund t’ju ndihmojnë të mbani marrëdhënien tuaj intime të kënaqshme. Disa nga shenjat e një martese intime përfshijnë: Pranimi i të metave dhe […]

Seks për herë të parë, zbuloni këshillat e specialistëve

0
RELAX! Gjëja e parë dhe më e rëndësishme që duhet të bëni përpara se të bëni seks për herë të parë është të relaksoheni! Bëni një dush të nxehtë dhe përdorni një xhel dushi me aromë, pini pak çaj ose ndonjë gjë që do t’ju bëjë të qetësoheni. Ju nuk duhet ta bëni këtë nëse […]

Ja pse duhet të respektoni partnerin tuaj kur i thotë JO seksit

0
Çfarë duhet të bëni kur partneri juaj nuk dëshiron intimitet. Njihuni me këtë 6 hapa, sipas ekspertëve të seksit. Përcaktoni se çfarë do të thotë për ju intimiteti. Para se t’i afroheni partnerit tuaj se pse ai mund të jetë i painteresuar seksualisht, është e domosdoshme të përcaktoni intimitetin për veten tuaj. Trajnerja e marrëdhënieve […]

Meshkuj, provoni këto teknika për të kontrolluar vetë ejakulimin e parakohshëm

0
Masturboni përpara seksit. Përdorni një prezervativ më të trashë. Merrni frymë thellë gjatë seksit. Vini në përdorim teknikën start-stop. Mos harroni ushtrime për dyshemenë e legenit gjatë aktit. Realizoni pozicione që ulin ndjeshmërinë tuaj Provoni disa devijime mendore. Linku: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/photo-stories/6-tips-to-control-premature-ejaculation-on-your-own/photostory/63462299.cms Burimi i fotos: freepik.com

Mësoni 7 arsyet pse dimri është stina më e mirë për seks

0
Dimri do të thotë të mblidheni në shtrat së bashku. Do të thotë të përqafohesh, të ndërtosh fortesa me batanije dhe më pas të bësh seks brenda tyre. Do të thotë të pish çokollatë të nxehtë ose musht uiski më pas, duke u shijuar në atë shkëlqimin post-koital në vend që të vraposh për të […]

Disa nga përfitimet e pabesueshme shëndetësore të seksit oral

0
Orgazma arrihet më lehtë gjatë seksit oral dhe kulmi është i dobishëm. Sperma është e mbushur me lëndë ushqyese të dobishme për organizmin. Seksi oral redukton stresin dhe ul ankthin dhe simptomat e lidhura me depresionin. Mund të bëjë mrekulli për gjëndjen tuaj emocionale dhe zemrën. Do të përmirësojë cilësinë tuaj të shëndetit në përgjithësi […]