Home Tag "simptomat"

Këngëtarja shqiptare rezulton pozitive me COVID-19, ja gjendja e saj

0
Këngëtarja e njohur Adelina Thaçi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Lajmin e dha vetë ajo përmes një statusi në facebook ku tregoi madje edhe simptomat e sëmundjes. Këngëtarja tregoi se gjatë këtyre ditëve ka ndier lodhje të madhe trupi, dhimbje koke e qafe, temperaturatë deri në 37,5, por nuk kishte humbje të shijes dhe nuhatjes. […]

Si të mbrohemi nga Corona Virus, ja këshillat e ekspertëve

0
Virusi i famshëm me origjinë nga Kina që tashmë është shndërruar në një epidemi dhe po përhap panik në të gjithë botën, vazhdon të përbëjë rrezik, sidomos për ata që ju duhet të udhëtojnë. Kështu përveç përdorimit të maskës sidomos në vende ku ka shumë njerëz ekspertët këshillojnë që të tregoni kujdes me higjenën duke […]