Home Tag "spanje"

Zbulohet biznesmeni me të cilin po bashkëjeton Aurela Hoxha në Spanjë

0
Modelja Aurela Hoxha e cila prej rreth dy vitesh jeton në Spanjë thuhet se po bashkëjeton me të dashurin e saj, emri i të cilit së fundmi është bërë publik. Sipas “Gazeta shqiptare”, bukuroshja është në një marrëdhënie me të dashurin milioner që quhet Alban dhe është nga Miloti. Ai prej vitesh jeton në Spanjë, […]

Një udhëtim në Barcelonë si Soni Malaj

0
Këngëtarja bukuroshe Soni Malaj ka zgjedhur të udhëtojë dhe të pushojë jasht Shqipërisë këtë vit. Ajo ka zgjedhur vendin unik të Barcelonës në Spanjë. Soni me pushime por ndan me fansat momentet më të bukura që po kalon. Duket e relaksuar dhe mjaft në formë.   Galeria e fotove të Sonit në udhëtimin e saj […]

Ja cilat janë dhomat më romantike të hoteleve në botë, përfekte për pushime romantike

0
Për të pasur një pushim romantik dhe përfekt egzistojnë disa vende në të cilat shumë çifte mund të kalojnë pushimet e tyre me plot romancë e dashuri. Sipas gazetës prestigjioze “Mirror” ato janë: Soneva Javi, the Maldives Nihi Sumba Island, Sumba, Indonesia Palazzo Margherita, Basilicata, Italy Lion Sands Game Reserve, South Africa The Franklin, London, […]

Top 5 destinacionet perfekte përsa i përket ushqimit për muajin e mjaltit

0
Lonely Planet ka lëshuar udhëzuesin e saj për destinacionet e fundit të muajve të mjaltit. Më poshtë do të gjeni të gjitha destinacionet perfekte që ju jeni duke kërkuar: Vietnam Vendet e trashëgimisë së lashtë, shtyllat karstike të tjera të Halong Bay dhe ishujt me rërë të bardhë e kanë bërë Vietnam një destinacion gjithnjë […]

Vetëm një fjalë ‘Parajsë’ – Këto janë Ishujt të Europës që duhet të vizitoni këtë verë…

0
Në mbarë botën kur njerëzit udhëtojnë në vende të ndryshme anembanë kontinentit për pamjet e strukturave të famshme arkitekturore, statujave dhe afreskeve të krijuara nga mjeshtër artistë dhe për të mësuar nga kultura e pabesueshme. Por pavarësisht nga të gjitha këto atraksione, ka edhe joshjen për të vizituar disa dhurata të mbinatyrshme, absolutisht të mrekullueshme […]

Destinacionet më të mira për të udhëtuar në Maj

0
Erdhi vera dhe në muajin Maj hapet edhe sezoni veror. Të gjithë planifikojnë destinacionet se ku duhet të vizitojnë. Më poshtë gjenden disa destinacione perfekte për të udhëtuar në Maj: Lake Como, Italy Louisville, Kentucky Canggu, Bali Lille, France Shanghai, China Cape Cod, Massachusetts Barcelona, Spain Aarhus, Denmark Malta Monaco Burimi i lajmit: http://www.travelandleisure.com/trip-ideas/best-places-travel-may#sao-paulo-brazil Burimi i […]

Destinacionet e ujërave termale në botë…

0
Këte herë keni menduar të relaksoheni dhe të bëni pushime të vërteta duke u kujdesur për trupin tuaj, jeni duke parë për këto pushime se ku mund të gjenden këto destinacione? Zbuloni destinacionet më të mira termale në Evropë dhe gëzoni një pushim të paharrueshëm në destinacionet më të bukura në Evropë. 1) Pamukkale – […]

Thesaret e Mesdheut

0
A jeni të lodhur nga shiu dhe retë? A keni nevojë për një pushim nga rutina? Kur çdo gjë duket rutinë, kjo është koha për të udhëtuar. Nuk ka asnjë vend të pasur në destinacione më të bukur se sa ai i Mesdheut. Djepi i historisë evropiane ka qenë i njohur për mijëra vjet si […]