Home Tag "ushtrime"

Dafina Zeqiri tregon efektin nga palestra. Djersin e tëra

0
Trupi i saj është shumë i fortë dhe i ushtruar. Dafina Zeqiri këtë e ka vërtetuar që moti. Muskujt e formuar në barkun e saj e kanë bërë atë të veçantë dhe të dallueshme nga të tjerat. Pas angazhimeve të shumta që kishte rreth karrierës së saj, si duket Dafina i është kthyer palestrës aty […]

Gold AG lë muzikën për boksin?

0
Arian Agushi i njohur në publik si Gold AG, që një kohë të gjatë është duke ushtruar trupin e tij në palestër. Ai përmes fotove të ndryshme në Instagram tregon muskujt e formuar të tij. Së fundmi reperi shqiptar ka publikuar një video përmes së cilit shihet duke ushtruar boks. Duket e qudtishme por si […]

Cristiano Ronaldo një baba i përkushtuar

0
Pas fitores si lojtari më i mirë i vitit Cristiano i është përkushtuar familjes së tij dhe veçanërisht fëmijëve. Ka qënë një foto e Cristianos duke bërë ushtrime ku ndërkohë që, dy prej fëmijëve të tij kanë qënë duke e parë babin e tyre sesi stërvitej. Në statusin e kësaj foto gjithashtu Cristiano ka shkruar […]

Sekreti i bukurisë së Alketa Vejsiut

0
Sot Alketa na ka zbuluar një detaj shumë interesant, si kujdeset ajo për të qënë gjithmonë kaq në formë dhe kaq e bukur. Rutina e Alketës çdo mëngjes e mban emrin ushtrime. Ajo praktikohet çdo ditë para se të nis punën, kjo e bën jo vetëm që të duket më e bukur por edhe ditën […]

3 lëvizje që tonifikojnë trupin dhe japin më shumë energji

0
Filloni të provoni këto lëvizje të lehta, ju mund të zgjidhni vende të përshtatshme dhe të filloni të stërviteni me disa lëvizje të thjeshta për të mbajtur trupin tuaj në formë. Zbuloni se kush janë këto 3 lëvizje magjike për trupin me tonifikim dhe plot energji: 1) Hedhje në formë ylli   Punoni me supet […]