Home Tag "whatsApp"

WhatsApp ofron mundësinë për të dërguar video HD

0
Javën e kaluar, WhatsApp njoftoi se po shtonte mbështetje për fotot HD, duke u lejuar përdoruesve të aplikacionit të mesazheve mundësinë për të ruajtur rezolucionin e lartë fotove që dëshironin të ndanin me miqtë dhe familjen. Në atë kohë, kompania tha se mbështetja për videot HD do të vinte së shpejti. Kompania konfirmoi me TechCrunch […]

WhatsApp paralajmëron risi për përdoruesit

0
WhatsApp ka prezantuar së fundmi një sërë veçorish të reja dhe kompania tani ka zbuluar një tjetër funksionalitet që ka përfitime të mundshme për përdoruesit. Sipas informacioneve nga IANS, WhatsApp së shpejti do t’i fuqizojë përdoruesit e tij me aftësinë për të modifikuar titrat për fotot, videot, GIF-të dhe dokumentet. Kjo veçori e re tashmë […]

Risi, tani mund të regjistroni video mesazhe në WhatsApp

0
Tani mund të regjistroni dhe ndani video të shkurtra personale drejtpërdrejt në bisedat WhatsApp. Mesazhet video të çastit mund të zgjasin deri në 60 sekonda. Mesazhet video janë një mënyrë në kohë reale për t’iu përgjigjur bisedave me çdo gjë që dëshironi të thoni dhe të shfaqni në 60 sekonda. Ne mendojmë se këto do […]

WhatsApp vjen me një risi të re për të gjithë përdoruesit

0
WhatsApp teston vazhdimisht risi të reja por së fundmi duket se do të vijë me një tjetër detaj interesant. Së fundmi platforma për komunikimet në grup do t’iu japë mundësi personave që të flasin duke fshehur të dhënat. Funksioni i quajtur “privacy number of phone”, thuhet se është i disponueshëm për të gjithë testuesit beta të Android […]

WhatsApp prezanton veçorinë e re, ja se si t’i mbyllni përgjithmon telefonatat e padëshiruara

0
Pas raportimeve të fundit për thirrjet e padëshiruara, Meta ka shtuar një opsion të ri në shërbimin e saj të mesazheve për të shqyrtuar “spam, mashtrime dhe thirrje nga njerëz të panjohur/spam, scams, and calls from unknown people”. Veçoria më e fundit e WhatsApp mund të hesht automatikisht thirrjet hyrëse/ incoming calls nëse ato janë […]

WhatsApp vjen me një risi për thirrjet e humbura

0
WhatsApp do të hapë butonin e ri të kthimit të telefonatave për thirrjet e humbura: Gjithçka që duhet të dini Ky funksion aktualisht po testohet nga përdorues të përzgjedhur beta. Sipas raportit, butoni “Call back” ofron një tregues të qartë vizual brenda bisedës së telefonuesit se një telefonatë është humbur. Një lajm i mirë për […]