Home Tag "xhensila dhe besi"

Minutat e tmerrit të Xhensilës, në muajin e mjaltit

0
Muaji i mjaltit është i bukur dhe s`do të thotë që të jetë i gjithi i ëmbël. Edhe aventurat janë pjesë e rëndësishme e atyre ditëve. Xhensila sapo i ka përjetuar disa minuta tmerri. Një video e postuar e disa sekondave, jep në sfond vetëm ulërimat e saj prej të frikësuare. Kanë qenë duke shëtitur me […]

Dhoma e gjumit romantike e Besit dhe Xhensilës

0
Mbaroi një pjesë e muajit të mjaltit. Besi dhe Xhensila u larguan nga Maldivet për të shkuar në Dubai. Xhensila e emocionuar postoi foto të dhomës së gjumi që i priste. Një krevat me petale trëndafilash, një zemër, shampanjë si dhe një kënd me kujtimet e dasmës së tyre. Dikush ishte kujdesur për t`i rregulluar […]

Bes Kallaku flet për fëmijën e parë

0
Bes Kallaku ka dhënë një intervistë për “Gazeta Shqiptare” dhe ka folur për herë të parë për fëmijën e parë. Ai ka shprehur se pas martesës nuk ka ndryshuar asgjë te ai, pasi ka 7 vite me Xhensilën. Ndryshimet e vërteta i pret të vijnë bashkë me fëmijën e parë. Ku i dihet ndoshta planet […]

Dasma e tretë e Besit dhe Xhensilës ishte e fundit

0
Nuk ka më dasma për ata. Ceremonia e djeshme me familjarët ishte edhe e fundit. E treta e vërteta për Besin dhe Xhensilën, pasi në të u mblodhën njerëzit më të afërt. Pas dasmës me rrethin e gjerë dhe asaj në Bubq, e djeshmja do shënonte mbylljen. Xhensila veshi këtë herë një fustan me mëngë […]

Dalin foto të setit të dasmës së Besit dhe Xhensilës

0
Besi dhe Xhensila martohen pas dy ditësh, ndërkohë që fotot e setit fotografik të dasmës janë bërë prej kohësh. Vetë nusja ka postuar një foto, por vetëm pa burrin. Xhensila është shfaqur me një fustan pastel midis grisë dhe panës, me flokët e mbledhura dhe një lule në duar. Ajo ka gjetur rastin për të […]

Portalet ngatërrojnë mamanë e Besit dhe Xhensilës

0
Janë gjëra që ndodhin dhe nuk është hera e parë e s`do jetë as e fundit që portalet të ngatërrohen. Një foto e postuar nga Xhensila në të cilën ndodhet motra e saj dhe një zonjë, së cilës Xhensila i është drejtuar “mamushka”, i ka bërë të mendojnë se është e ëma e Besit. Ajo […]

Besi dhe Xhensila, në muaj mjalti përpara dasmës

0
Është bërë e modës që çiftet të mos presin muajin e mjaltit. Pak përpara dasmës ata i drejtohen plazhit thua se s`do të bëjnë pushime pas ceremonisë. Ne e dimë përse. Po fustani i bardhë do të shkonte më shumë me një lëkurë çokollatë. Plus pastaj që ka aq shumë stres përpara dasmës sa çifti […]

Bes Kallaku fillon t’i bëjë pajën nuses – Ja ç’ka blerë

0
Besi dhe Xhensila janë shumë pranë ceremonisë martesore në të cilën do të kurorëzojnë dashurinë shumëvjeçare. Nusja e ka provuar fustanin e parë vitin e shkuar kur edhe lajmëroi te Rudina se do të kishte së shpejti një dasmë. Për supersticion ata nuk kanë zbuluar ende datën, por përgatitjet kanë nisur. Besi i ka dhuruar […]