Home Tag "youtube"

Pas 2 vitesh penalizim, YouTube i rikthen kanalin Donald Trump

0
YouTube ka rikthyer llogarinë e Donald Trump pas një pezullimi prej dy vitesh nga platforma e ndarjes së videove. Lëvizja vjen pas vendimeve të ngjashme të marra nga Meta, që zotëron Facebook dhe Instagram, dhe Twitter në pronësi të Elon Musk. Ish-presidentit amerikan iu ndalua të postonte video në YouTube në janar 2021. YouTube ka […]

YouTube akuzohet për mbledhjen e të dhënave të fëmijëve në Mbretërinë e Bashkuar

0
YouTube është akuzuar për mbledhjen e të dhënave të shikimit të fëmijëve nën 13 vjeç, në shkelje të një kodi privatësie të të dhënave në Mbretërinë e Bashkuar, i krijuar për të mbrojtur fëmijët. Aktivisti i fushatës Duncan McCann ka paraqitur një ankesë zyrtare në Zyrën e Komisionerit të Informacionit (ICO). Ai thotë se faqja […]

Videot më të shikuara në YouTube që kanë sunduar toplistat edhe për vitin 2022

0
Në këtë epokë marramendëse informacioni, hitet virale shfaqen befas dhe zhduken si yje që bien. Pra, cilat janë videot më të shikuara në YouTube aktualisht? Katër kategoritë kryesore të përmbajtjes të shikuara nga përdoruesit globalisht janë komedia, muzika, kultura argëtuese/pop dhe mënyrat për t’ë përdorur diçka. Më shpesh, meshkujt shikojnë video nga pesë kategoritë e […]

Zero tolerancë për kanalet që dezinformojnë mbi vaksinimin, ‘YouTube’ vjen me masa strikte

0
YouTube merr masa kundër kundërshtarëve të shquar të vaksinave. Platforma ka publikuar udhëzime të reja, sipas të cilave dezinformatat e rrezikshme në lidhje me vaksinimet në përgjithësi janë të ndaluara. Deri më tani, rregullat zbatohen vetëm për vaksinat Covid. Platforma YouTube po forcon veprimin e saj kundër kundërshtarëve të vaksinave. Videot në të cilat do […]

Justin Bieber zbret nga froni i YouTube, ja kush i rrëmbeu vendin e parë

0
Platformat online janë kthyer në një tregues kryesor suksesi. Të gjithë konkurrojnë për të qenë më të ndjekrit. Së fundmi Justin Bieber nuk është më mbreti i YouTube! Platforma e famshme njoftoi dje se ato që kanë rrëzuar nga froni këngëtarin e famshëm janë yjet e K-pop, BLACKPINK. Kanali i grupit ka arritur numrin më […]

Shpërndanë informacion të rremë, YouTube fshin kanalin e rëndësishëm

0
Shpikësit e lëvizjes anësore të mendimtarëve kanë humbur një kanal të rëndësishëm të  shpërndarjes në YouTube. Kompania fshiu kanalin pasi mori një paralajmërim më 26 maj të  2021 në 3:29 pasdite. Diapazoni i Michael Ballweg në të ardhmen do të kufizohet kryesisht në fazat e demonstrimit. Youtube sot ka fshirë kanalin e “mendimit anësor 711” […]

Një tjetër sukses për Tv Klan, kanali vlerësohet me çmim nga YouTube

0
Kanali zyrtar i televizionit Klan në YouTube ka arritur gjatë muajit shtator të vitit të kaluar shifrën e 1 milion subscribers. Kjo arritje është vlerësuar nga platforma në fjalë me çmimin “Golden Play Button” një vlerësim ky që i jepet çdo kanali që arrin shifrën e lartpërmendur të personave që e ndjekin dhe abonohen. Kanali […]