Home Tag "youtube"

“Despacito” rrëzohet nga froni, ja kënga më e klikuar në YouTube

0
“Despacito”, është padyshim një prej këngëve që tre vite më parë u shndërrua në sensacion duke arritur një shifër rekord klikimesh dhe duke u renditur si një prej këngëve më të klikuara të të gjitha kohërave. Por duket se kohët e fundit kjo këngë është rrëzuar nga froni dhe vendin e parë e ka rrëmbyer […]

“Shiko kush luan” thyen rekorde shikueshmërie në YouTube

0
Është përfolur si emisioni më i shumëpritur nga publiku dhe kjo gjë shihet shumë qartë. „Shiko kush luan“ me autore dhe moderatore Luana Vjollcën është duke thyer shifra rekorde klikimesh në YouTube. Ka vetëm dy ditë që emisioni është bërë publik në kanalin zyrtarë në YouTube të Top Channel dhe emisioni ka arritur të kapë […]

YouTube fshin miliona video për shkelje të rregullores

0
YouTube ka publikuar së fundmi një raport të detajuar të videove që Community Guidelines ka bllokuar në tre muajt e fundit të vitit që lamë pas. Në këtë raport thuhet se YouTube mbështetet në skuadra në mbarë botën të cilët rishikojnë videot e senjaluara dhe heqin materialet që shkelin dhe dhunojnë kushtet e përdorimit të […]

Kënga që do ndezi atmosferat e dasmave është publikuar

0
Eduart Dema është këngëtari që i këndon muzikës nga krahina e jugut. Ai ka publikuar këngën më të re të titulluar “Qef o qef” e cila është një këngë ritmike verore. Dasmat që do bëhen këtë verë tashmë e kanë këngën që do ndezi atmosferën deri në maksimum. “Qef o qef o qerrata, qef o […]