Home Sport Futbollisti shqiptar lojëtari i tretë pozitiv në skuadër, ja gjendja e tij
Futbollisti shqiptar lojëtari i tretë pozitiv në skuadër, ja gjendja e tij
0

Futbollisti shqiptar lojëtari i tretë pozitiv në skuadër, ja gjendja e tij

0
0

Xherdan Shaqiri ka rezultuar pozitiv duke u bërë kështu lojëtari i tretë në skuadrën e Liverpool që rezulton i prekur me COVID-19.

Lajmi është konfirmuar nga Federata Zviceriane e Futbollit e cila njoftoi se pas Thiago Alcantara dhe Sadio Mane edhe Shaqiri ka rezultuar i infektuar.

Sipas Federatës ai ndodhet aktualisht në izolim në shtëpi, ndërsa po pritet udhëzimet e mëtejshme nga autoritetet locale shëndetësore për të parë se si do të veprohet më lojëtarët e tjerë të skuadrës që mund të kenë pasur kontakt me të.

Kujtojmë se këtë të mërkurë ekipi do të luajë një ndeshje miqësore me Kroacinë.

View this post on Instagram

⚽️🇨🇭 #XS23 #nationalteam

A post shared by XS (@shaqirixherdan) on

Link: https://www.instagram.com/p/CF-WabZBAuw/

Burimi i lajmit: https://www.theguardian.com/football/2020/oct/06/xherdan-shaqiri-the-third-liverpool-player-to-test-positive-for-covid-19

Burimi i fotos: https://unsplash.com/photos/moHiHqdmUYY