Home Aktualitet Brukseli zgjohet i përgjakur
Brukseli zgjohet i përgjakur
0

Brukseli zgjohet i përgjakur

1.12K
0

Mëngjesin e sotëm Brukseli është tronditur nga dy sulme të njëpasnjëshme, një në aeroport dhe tjetri në metro. Pasojë e sulmeve terroriste deri në këto momente kanë qënë 34 viktima dhe 151 të plagosur. Bëhet me dije se organet kompetente janë duke punuar për të zbardhur ngjarjen dhe për të arritur në emrat e atyre që e shkaktuan. Shumë vende janë sot me Brukselin.

Burimi i lajmit: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/belgium/12201068/Brussels-explosions-terrorist-attack-bombings-on-Belgium-airport-and-Metro-live.html

Burimi i fotos: © Hakan Erenler https://www.pexels.com/photo/art-blur-bright-candlelight-289756/