Home Aktualitet Të papritura gjatë vizitës së Obamës në Kubë
Të papritura gjatë vizitës së Obamës në Kubë
0

Të papritura gjatë vizitës së Obamës në Kubë

403
0

Kur Obama ishte duke udhëtuar për në Kubë të shtunën në orën 18:00 piloti komunikoi se kishte një problem, aeroporti i Havanës ishte i mbyllur dhe nuk dihej arsyeja, ndërkohë që avioni kishte kerozine edhe për dy orë fluturim, por jo më shumë.

Avioni perveç presidentit Obama kishte në bord edhe media të ndryshme që bënë shaka dhe komente në lidhje me situatën.

Arsyeja e incidentit në fakt ishte se Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro, i cili kishte ardhur gjithashtu për vizitë në Kubë ishte larguar me vonesë dhe si rrjedhim protokolli parashikonte mbylljen e aeroportit të vetëm të Kubës.

Burimi: http://www.spiegel.de/politik/ausland/barack-obama-auf-kuba-die-bilanz-a-1083723.html

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/BMaG-cYh9DR/?taken-by=obamawhitehouse&hl=en