Home Lifestyle Njihuni me ishullin ku një gotë martini kushton më shumë se 300 dollarë
Njihuni me ishullin ku një gotë martini kushton më shumë se 300 dollarë
0

Njihuni me ishullin ku një gotë martini kushton më shumë se 300 dollarë

0
0

Kur mendojmë për destinacione të veçanta dhe me pamje parajsore, ishulli Canouan në Karaibe, reflekton në mënyrë perfekte atë çfarë ne po imagjinonim.

Një ishull i përqëndruar larg turizmit masiv, i paeksploruar edhe madje më i shtrenjtë se destinacionet klasike të Karaibeve si Xhamajka apo Santo Domingo.
Canouan është e vendosur në Detin e Karaibeve dhe është pjesë e arkipelagut të Ishujve të Grenadines.

Sot ishulli i vogël i Grenadineve është një parajsë hiper-ekskluzive me vila luksoze dhe rezidenca që janë, sigurisht, shumë të shtrenjta. Në këtë ishull një koktej Martini kushton më shumë se 300 $.

Një kuriozitet rreth Canouan është se ishulli ishte i njohur edhe si “Trump Island”, sepse ka 18-fusha golfi të cilat zënë gjithë sipërfaqen e ishullit dhe një “Trump Casino”.

View this post on Instagram

Caribbean life….tough life….

A post shared by Matteo DeDo (@mattteo_87) on

 

Link: https://www.cosmopolitan.com/it/lifestyle/viaggi/a26971993/caraibi-canouan/

Link dhe burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/BsONQ0Ml6rQ/ https://www.instagram.com/p/BvKYt3_FlFQ/

https://www.instagram.com/p/BvFCGQjhcKi/