Home ShowBiz Jim Belushi bëhet nostalgjik, rikujton kohën kur ishte në Shqipëri
Jim Belushi bëhet nostalgjik, rikujton kohën kur ishte në Shqipëri
0

Jim Belushi bëhet nostalgjik, rikujton kohën kur ishte në Shqipëri

0
0

Aktori i famshëm shqiptar Jim Belushi, i cili e ka zhvilluar karrierën e tij në Hollyood, duket se është ndjerë nostalgjik për origjinën e tij.

Në një postim të fundit në Instagram, Jim Belushi ka rikujtuar kohën kur ishte para pak vitesh në vendin e origjinës. Belushi ka publikuar disa foto nga Korça, ku ka takuar miq të tij dhe njerëz dashamirës.

“Duke u rritur në Chicago si i biri i një emigranti shqiptar është interesante të kthehesh prapa dhe të kuptosh se sa shumë më ka formuar. Duke u kthyer pas në vitin 2007, isha shumë me fat që isha i ftuari i veçantë i Kishës Ortodokse Shqiptare. I dua rrënjët e mia”, shkruan 64-vjeçari në Instagram.

Link dhe burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/ByYH8AkhJWa/