Home Lifestyle Ja sa paguhet Chiara Feragni për një foto në Instagram, nuk do ta besoni shifrën marramendëse
Ja sa paguhet Chiara Feragni për një foto në Instagram, nuk do ta besoni shifrën marramendëse
0

Ja sa paguhet Chiara Feragni për një foto në Instagram, nuk do ta besoni shifrën marramendëse

0
0

Instagrami është kthyer prej kohësh në një mjet fitimi kryesisht për blogeret e njohura të cilat kanë vite që përmes instagramit influencojnë kryesisht në botën e modës apo në fusha të tjera të artit.

Në momentin që bëhesh e njohur dhe rritet ndjeshëm numri i ndjekësve, edhe fitimet për një postim dyfishohen.

Por nuk do ta besoni se sa paguhet për një foto një prej influencueseve më të famshme në botë.

Një postim i Chiara Feragnit e cila në instagram ka plot 17.5 milion ndjekës, kushton plot 12 mijë dollarë një shifër marramendëse, duke pasur parasysh sa shumë foto poston në ditë blogerja.

Chiara përmes një blogu të thjeshtë disa vite më parë krijoi  një perandori të vërtetë me fitime të pabesueshme.

Tashmë ajo renditet ndër influencueset më të rëndësishme dhe rasti i saj është bërë temë studimi në Harvard.

Link: https://www.instagram.com/p/B3ZWr4JoKDn/

Burimi i lajmit: https://it.blastingnews.com/tv-gossip/2018/07/chiara-ferragni-guadagni-record-su-instagram-ogni-post-varrebbe-12-mila-dollari-002665771.html

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/B3UTc8fIFdb/