Home Aktualitet Tragjike, E qëlluan me armë, reperi i famshëm ndërron jetë në moshën 32 vjeçare
Tragjike, E qëlluan me armë, reperi i famshëm ndërron jetë në moshën 32 vjeçare
0

Tragjike, E qëlluan me armë, reperi i famshëm ndërron jetë në moshën 32 vjeçare

0
0

Reperi i njohur Lawrence Franks Jr ka ndërruar jetë në moshën 32 vjeçare.

Mediat e huaja raportojnë se reperi është qëlluar me armë zjarri mbrëmjen e së enjtes në St. Louis.

Ai ishte i njohur me emrin e artit Huey dhe u bë i famshëm veçanërisht me  këngën, “Pop, Lock and Drop it” e cila është një prej këngëve më të dëgjuara dhe më të klikuara të reperit.

Sipas policisë në vendngjarje gjatë shkëmbimit me armë zjarri ku mbeti i vrarë reperi ishin rreth 10 persona, ndërsa mbeti i plagosur edhe një 21 vjeçar i cili ndodhet i shtruar në spital.

Link: https://www.instagram.com/p/CB534wODnqe/

Burimi i lajmit: https://abc7.com/huey-rapper-dead-killed-shot-and/6271551/