Home Tag "nderron jete"

E fundit/ Ndërron jetë një tjetër mjek nga COVID-19

0
Ka shkruar në tre numri i mjekëve që kanë ndërruar jetë në vendin tonë prej COVID-19. Ministria e Shëndetësisë njofton se mjeku 53 vjeçar Anibal Byberi u konfirmua pozitiv disa ditë më parë dhe trajtohej në banesë. Pas rëndimit të gjendjes shëndetësore ai është transportuar menjëherë në spital, por pavarësisht përpjekjes së mjekëve nuk ka […]

Arti shqiptar në zi, ndahet parakohe nga jeta artistja e njohur

0
Violinisja e njohur e orkestës filarmonike të Shkodrës, Ruska Ruçi Piraniqi është ndarë nga jeta në moshën 63 vjeçare. Ndarja e parakohshme nga jeta e artistes ka shkaktuar shumë hidhërim tek miq, familjarë e kolegë të saj. Ajo lindi në Shkodër ku mbaroi shkollën e Muzikës për të vijuar më pas liceun artistik në Tiranë. […]

Këngëtari shqiptar në zi, ndahet nga jeta i ati i tij

0
I ati i këngëtarit të njohur Shkëlzen Jetishi ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme. Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtari me anë të një statusi në Facebook dhe instagram ku me një foto pranë të atit njofton largimin e tij nga jeta. “Sot u nda nga ne, babai ynë Sokol Jetishi”, shkruan […]

E trishtë, këngëtarja e njohur ndërron jetë krejt papritur

0
Këngëtarja e njohur britanike Denise Johnson ka ndërruar jetë në moshën 56 vjeçare. Lajmin e bëri të ditur përmes një statusi në Tëitter një miku i saj, ndërsa më pas u konfirmua edhe nga familja e këngëtares. Deri tani nuk është bërë i ditur shkaku i vdekjes së këngëtares, por largimi i saj nga jeta […]

Adelina Berisha në zi, këngëtarja humb familjarin e shtrenjtë

0
Gjyshja e këngëtares Adelina Berisha ka ndëruar jetë dhe lajmin e ka dhënë vetë këngëtarja në rrjetet sociale. Me anë të një fotoje të gjyshes, Adelina shpreh dhimbjen për largimin e saj nga jeta. “Gjyshe nuk po muj me gjet fjalë, ta përshkruaj dhimbjen që po ndjej, tu prehtë shpirti në paqe, zemra jem”, shkruan […]

E trishtë, mjeku shqiptar humb betejën më COVID-19

0
Ndërron jetë prej COVID-19 mjeku shqiptar Fadil Zuka. Lajmin e ka dhënë përmes një statusi në Facebook, Oda e mjekëve të Kosovës të cilët njoftuan se fatkeqësisht mjeku nuk arriti dot ti mbijetonte sëmundjes. Fadil Zuka ishte mjek familjeje dhe sipas njoftimit të publikuar në faqen e Odës së mjekëve, ai i përkiste gjeneratës së […]

E trishtë, ndërron jetë aktori i njohur shqiptar

0
Ndërron jetë në moshën 89 vjeçare aktori i njohur Fuat Boçi. Aktori ka një karrierë të pasur në teatrin e Bylysit në Fier, ndërsa konsiderohet si aktori themelues i Estadës së Fierit në 1957. Ai e ka nisur pasionin e tij për kinematografinë që në moshë të re, fillimisht si amator e më pas si […]