Home Lifestyle Vaj ulliri, limon dhe mjaltë, kombinimi magjik për organizmin
Vaj ulliri, limon dhe mjaltë, kombinimi magjik për organizmin
0

Vaj ulliri, limon dhe mjaltë, kombinimi magjik për organizmin

0
0

Një gotë ujë me vaj ulliri, limon dhe mjaltë është kombinimi perfekt që ju duhet për t’u mbrojtur sidomos në këtë periudhe virozash.

Ekspertët e shëndetit thonë se të pish një kombinim të tillë çdo mëngjes, rrit imunitetin e trupit për të luftuar çdo lloj virusi si dhe shërben për të patur më tepër fuqi dhe energji gjatë ditës.

Konkretisht përzierja përgatitet në 200 ml ujë të ngrohtë ku duhet të shtrydhni një gjysmë limoni si dhe të hidhni një lugë mjaltë dhe një lugë vaj ulliri ekstra të virgjër.

Kjo përzierje duhet pirë esëll në mëngjes dhe përveç përfitimeve të lartpërmendura kjo pije shërben gjithashtu për të përmirësuar procesin e tretjes si dhe është një metodë shumë e mirë për t’u dobësuar pa përdorur asnjë lloj diete.

Gjithashtu kjo pije shërben si detoks për organizmin, ndërsa gjithashtu është mjaft i mirë për të të mbrojtur nga infeksionet urinare.

Link: https://www.kardamas.com/blog/a-glass-of-water-with-honey-lemon-and-olive-oil-every-morning#:~:text=A%20glass%20of%20water%20with%20honey%2C%20olive%20oil%20and%20lemon,digestion%20while%20detoxifying%20your%20organism.

Burimi i fotos: https://unsplash.com/photos/CNDiESvWfrk