Home Aktualitet Qëllohet me armë, ndahet nga jeta në moshën 22 vjeçare artistja e njohur
Qëllohet me armë, ndahet nga jeta në moshën 22 vjeçare artistja e njohur
0

Qëllohet me armë, ndahet nga jeta në moshën 22 vjeçare artistja e njohur

0
0

Jonshel Alexander, aktorja e cila luajti në filmin e nominuar për çmimin Oscar “Beats of the Southern Wild”, u qëllua për vdekje në moshën 22 vjeçare.

Alexander dhe një burrë i paidentifikuar u qëlluan teksa ishin ulur në një automjet rreth orës 21:00, tha policia.

Alexander ishte vetëm 12 vjeç kur u shfaq në filmin e Zeitlin, i cili u xhirua në Luiziana.

Regjisori bëri audicionin e më shumë se 4000 aktorëve për rolin kryesor të Hushpuppy, për të cilin Alexander u konsiderua shumë i vjetër.

Linku: https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/jonshel-alexander-death-beasts-of-the-southern-wild-b1968255.html

Burimi i fotos:unsplash.com