Home Tag "ndahet nga jeta"

Sporti në zi! Ndahet nga jeta futbollisti i njohur shqiptar

0
Futbolli shqiptar ka marrë një lajm të trishtë. Futbollisti i njohur Aziz Gruda është ndarë nga jeta në moshën 61-vjeçare. Shkak i kësaj vdekje të parakohshme ka qenë gjendja jo e mirë shëndetësore e ish-futbollistit. Gruda ka qenë lojtar i Vllaznisë në vitet ’80. Ai luajti së bashku me vëllanë e tij, Bujar Gruda, e […]

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta instrumentisti i njohur

0
Një nga instrumentistët më të mirë të vendit tonë Qamil Musto është ndarë nga jeta duke lënë një boshllëk të madh familjarëve dhe artit në tërësi. Artisti ndryshe njihej me emrin Cika. Klarinetisti që ka përfaqësuar dhe nderuar qytetin e Delvinës në shumë festivale lokale, kombëtare e më gjerë. I vlerësuar ndër vite me çmime […]

E trishtë! Ndahet nga jeta në moshën 23 vjeçare aktori i njohur

0
Aktori Daniel Mickelson, vëllai i modeles Meredith Mickelson, është ndarë nga jeta në moshën 23 vjeç. I përshkruar si një yll në ngritje , Mickelson ishte i njohur për rolin e tij në serialin amerikan “Mani” dhe filmin horror “The Killer Clown Meets the Candy Man”. Lajmi për vdekjen e aktorit u shpërnda në Instagram […]

Arti shqiptar në zi, ndahet nga jeta poeti i njohur Petrit Ruka

0
Ndahet nga jeta Petrit Ruka, poet dhe skenaristi që i dha artit shqiptar pafund vëllime poetike dhe një pasuri të madhe artistike në kinematografisë. Ruka vuante prej disa kohësh në një sëmundje e cila i ka marrë jetën. Ka kryer studimet e larta për Gjuhë Letërsi Shqipe dhe studimet pasunuversitare pёr dramaturgji filmike, Akademia e […]

Nuk mposhti sëmundjen e rëndë, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
Aktori Stuart Damon është ndarë nga jeta në moshën 84 vkjeçare. Ai këndoi në Broadway dhe luajti një spiun në serinë televizive britanike ‘The Champions’ para shfaqjes së tij tre dekadëshe si Alan Quartermaine në sapunin ABC. Damon vuante nga një sëmundje e rëndë e veshkave, reporteri i KABC George Pennacchio tha në një postim […]

Lajm i trishtë për botën e artit, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
Aktori i njohur i Ray MacDonnell, ylli i ‘All My Children’, është ndarë nga jeta në moshën 93 vjeçare. Aktori veteran ndërroi jetë nga shkaqet natyrore në shtëpinë e tij në Chappaqua, lajmin e konfirmoi vajza e tij Sarah MacDonnell. Vendasit nga Massachusetts morën pjesë në Amherst College dhe Akademinë Mbretërore në Londër si një […]