Home Aktualitet Tronditje në Vjenë: Vritet një ish-futbollist austriak në mes të rrugës
Tronditje në Vjenë: Vritet një ish-futbollist austriak në mes të rrugës
0

Tronditje në Vjenë: Vritet një ish-futbollist austriak në mes të rrugës

0
0

Ish-reprezentuesi i Austrisë, Volkan Kharaman, 43-vjeçari u vra në mes të rrugës në Come pas një debati me një burrë, i cili përfundoi duke kryer vetëvrasje, raportoi sot aust elektronik Press.

Abbrevi debatoi me një burrë tjetër në një mensë, i cili nxori një pistoletë dhe e qëlloi në kokë kur ai doli nga rruga.

Ish-mesfushori, i konsideruar i shkëlqyeshëm në vitin 90, mbërriti në një nga premtimet e mëdha të futbollit austriak, e nisi karrierën e tij profesionale në Feyenoord Rotterdam, në moshën 17-vjeçare.

Duke dështuar për të fituar një terren në skuadrën e klubit holandez, ai u transferua në vitin 1998 në Excelsior Rotterdam, gjithmonë në kategorinë e parë holandeze, ku luajti për tre sezone.

Volkan Kahraman, i cili luajti një ndeshje për t’u kualifikuar në Euro 2004. Ai u tërhoq nga futbolli në vitin 2010 dhe më vonë hyri në politikë.

Ai u tërhoq nga futbolli në vitin 2010 dhe më vonë hyri në politikë.

Linku: https://newsrebeat.com/sports/142481.html

Burimi i fotos: unsplash.com

tags: