Home ShowBiz Kapelja e Michael Jackson do të dalë në ankand në Paris, ja shifrat që mund të kapë
Kapelja e Michael Jackson do të dalë në ankand në Paris, ja shifrat që mund të kapë
0

Kapelja e Michael Jackson do të dalë në ankand në Paris, ja shifrat që mund të kapë

0
0

Kapelja e Michael Jackson do të dalë në ankand në Paris.

Kapelja historike që Jackson e hodhi mënjanë pak para se të mahniste botën me kërcimin e tij ikonik. Kapelja do të dalë në ankand në Paris më 26 shtator.

Shitja e shumëpritur në Hotel Drouot pritet të arrijë midis 60,000 dhe 100,000 euro.

Michael Jackson, i quajtur shpesh Mbreti i Pop-it, zbuloi ecjen e tij në hënë gjatë një koncerti televiziv në Motown në 1983 ndërsa performonte “Billie Jean”.

Kapela u kap nga një burrë i quajtur Adam Kelly, i cili fillimisht mendoi se stafi i Jackson do ta merrte atë. Megjithatë, ajo ka udhëtuar nëpër koleksionistë privatë gjatë viteve dhe tani është në ankand.

Linku: https://tribuneonlineng.com/michael-jacksons-moonwalk-hat-up-for-auction-in-paris/#google_vignette

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/p/CvFcVcMqOA3/