Home ShowBiz Lojtari amerikan Gary Woodland i nënshtrohet operacionit të vështirë
Lojtari amerikan Gary Woodland i nënshtrohet operacionit të vështirë
0

Lojtari amerikan Gary Woodland i nënshtrohet operacionit të vështirë

0
0

Lojtari amerikan Gary Woodland i nënshtrohet një operacioni për të hequr tumorin në tru

Lojtari amerikan Gary Woodland i është nënshtruar një operacioni për të hequr një tumor në trurin e tij, thuhet në një përditësim të postuar në llogaritë e tij në mediat sociale.

39-vjeçari i lindur në Kansas tha se ishte përpjekur të trajtonte simptomat me ilaçe përpara se të merrej vendimi për operacion.

Woodland, paraqitja e fundit konkurruese e të cilit erdhi në kampionatin Wyndham të Karolinës së Veriut në fillim të gushtit, tani do t’i nënshtrohet një periudhe pushimi.

“Në këtë kohë, familja kërkon hapësirë dhe privatësi për të qenë së bashku”, shtoi postimi i së hënës.

Një fitues katër herë në turneun PGA, kulmi i karrierës profesionale 16-vjeçare të Woodland erdhi në Pebble Beach në vitin 2019, kur ai mundi bashkatdhetarin Brooks Koepka me tre goditje për të ngritur US Open, titullin e tij të parë madhor.

Kjo shënon fitoren e tij më të fundit në PGA Tour, megjithëse ai ka përfunduar dy herë në top-10 këtë sezon dhe është renditur i 74-ti në botë pas përfundimit të tij të 27-të të barabartë në kampionatin Wyndham.

Linku: https://edition.cnn.com/2023/09/19/sport/gary-woodland-brain-tumor-surgery-spt-intl/index.html

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/p/CnE_QAcrN75/?img_index=1