Home Aktualitet Aktorja e James Bond ka vdekur në moshën 80-vjeçare
Aktorja e James Bond ka vdekur në moshën 80-vjeçare
0

Aktorja e James Bond ka vdekur në moshën 80-vjeçare

0
0

Ylli i “Never Say Never” Pamela Salem vdes në moshën 80-vjeçare, siç konfirmohet nga kompania e prodhimit Big Finish në rrjetet sociale.

Bota e kinemasë në Mbretërinë e Bashkuar humbi aktoren Pamela Salem, në moshën 80-vjeçare.

Big Finish një kompani produksioni, zbuloi lajmin në rrjetet sociale më 23 shkurt dhe ndau: “Ne jemi jashtëzakonisht të thyer për të konfirmuar vdekjen e mikes dhe koleges sonë të dashur, Pamela Salem”.

Aktorja e James Bond ka vdekur në moshën 80-vjeçare

David Richardson, i cili punoi me Pamelën, i bëri homazhe aktores dhe tha: “Pamela Salem ishte e bukur dhe ne të gjithë e donim atë”.

Aktorja e Doctor Who, Karen Gledhill, mori pjesë dhe tha: “Pamela ishte aktorja më e sjellshme, më bujare me të cilën kam punuar ndonjëherë. Ne u bëmë miq dhe sa herë që takoheshim ishim gjithmonë kaq të kënaqur që shiheshim – çfarë privilegji të kishim punuar me të.”

Për ata që nuk e dinë, Salem ka lindur në Indi në vitin 1944. Ajo ndoqi Universitetin e Heidelberg në Gjermani përpara se të trajnohej në Shkollën Qendrore të Fjalës dhe Dramës në Londër dhe të fillonte karrierën e saj në teatër në Chesterfield dhe York.

Fansat e spiunëve e njohin atë si Miss Moneypenny nga filmi 007 i vitit 1983, Never Say Never, por aktorja ka një listë të gjatë arritjesh në emrin e saj, duke përfshirë Doctor Who, Blake’s 7, Eastenders dhe ER.

Linku: https://www.geo.tv/latest/532298-james-bond-actress-dies-at-age-80

Burimi i fotos:pexele.com

tags: