Home Lifestyle Horoskopi ditor, 13 prill 2024
Horoskopi ditor, 13 prill 2024
0

Horoskopi ditor, 13 prill 2024

0
0

Dashi

Fundjava nis pak ngadalë, ndoshta ndonjë problem fizik po rikthehet. Janari dhe shkurti ishin muaj të rëndë, shumë stresues. Pavarësisht gjithçkaje, kjo është një periudhë që nxit veprimin, jep adrenalinë. Me këtë lloj yjesh dhe natyrën tuaj tashmë sipërmarrëse, i vetmi rrezik që ju keni është t’i bëni gjërat shumë shpejt. Kujdesuni më mirë për formën tuaj fizike.

Demi

Keni luftuar me muaj dhe jeni lodhur duke e bërë për të pritur konsensusin e të tjerëve. Deri në fund të majit, domethënë derisa Jupiteri të jetë në shenjë, do të ketë hapësirë të mjaftueshme për veprim për të bllokuar një kundërshtar dhe për të kuptuar se çfarë të bëni në pjesën e dytë të vitit, edhe nëse kjo do të thotë të ndryshoni rrënjësisht jetën tuaj. Detyrat dhe rolet do të jenë të ndryshme, për disa do të ketë ndryshim planesh për shtëpinë dhe punën, do të ndryshojnë edhe referencat kryesore.

Binjakët

Ne duhet të largohemi nga ata njerëz që kanë përfaqësuar një pengesë në kohët e fundit, është mirë të çojmë përpara një projekt dashurie apo miqësie. Ndonjëherë ju bëni një rrëmujë pa dashje. Ndoshta ka pasur një bllokim të shkaktuar nga pavendosmëria e tepruar në muajt e fundit. Kur ka probleme ju duhet t’i përballoni ato dhe t’i zgjidhni ato një nga një. Kjo fundjavë shtyn për veprim në dashuri.

Gaforrja

Rinovohet këshilla për të qëndruar të qetë dhe për të vepruar me maturi, të paktën edhe për disa ditë. Yjet do fillojnë të duken të favorshëm që nga e hëna, por pjesa e dytë e muajit do jetë më e mirë. Nga data 19 pozicioni i Diellit do ju ndihmojë të jeni më të fortë. Këtë fundjavë nuk duhet të nxitni mosmarrëveshje ose të dilni kundër dikujt që mund t’ju ndihmojë nesër. Në dashuri, vazhdoni të tërhiqni litarin për të parë nëse partneri juaj ju ndjek, por kujdes, mund të prishet nëse e teproni.

Luani

Ne kemi filluar të thithim ajrin e ndryshimit. Edhe nëse yjet do të jenë të favorshëm nga qershori me Jupiterin në mbështetje, disa pamje paraprake mund të arrijnë edhe më herët. Për shembull, tashmë mund të fillojmë të punojmë për një projekt, një objektiv për t’u arritur, por kjo mbetet një periudhë planifikimi, duke qenë se pjesa e dytë e vitit do të jetë më e mirë. Me Venusin dhe Diellin të favorshëm, ata që nuk mund t’i rezistojnë më të qenit në një vend apo situatë të caktuar, tashmë po ndryshojnë këndvështrimin e tyre. Fitoret e reja në horizont.

Virgjëresha

Marsi i kundërt ju pengon të arrini një rezultat. Jeni të stresuar pavarësisht moshës. Shumë duan të zhyten në diçka që duhet të kishin bërë kur ishin më të rinj, por nuk e bënë nga frika. Jemi kthyer në lojë! Ndërkohë, Saturni në opozitë ka thyer brigjet e tij, Afërdita nuk është më përballë dhe në dashuri e merr veten. Fundjava ju ndihmon të krahasoni me ndershmëri emocionet tuaja me ato të partnerit.

Peshorja

Do të jetë një fundjavë që sjell dyshime të lashta, pjesa e dytë e muajit do të jetë më e mirë, ndonjëherë do të dëgjoni se jeni egoist, edhe nëse nuk është kështu. Në të kaluarën keni dhënë shumë, por pak është njohur, edhe sepse nuk e keni llogaritur. Kështu, megjithatë, ju rrezikoni të ndiheni në borxh kur duhet të kuptoni se jeni me kredi. Dikush është mësuar me natyrën tuaj akomoduese dhe kjo nuk është gjë e mirë, sepse ata gjithmonë do të duan më shumë. Ju po ndryshoni referencat për të ardhmen, ka ardhur koha të dëgjoni vetëm veten tuaj. Një fundjavë paksa e diskutueshme, por nga ana tjetër është një periudhë e stuhishme.

Akrepi

Hëna është në aspekt të mirë të shtunën dhe e favorshme të dielën. Është koha ideale për t’u zënë, pavarësisht nëse është një propozim dashurie apo pune, duhet të shfrytëzoni absolutisht mundësinë. I njëjti sugjerim vlen edhe për periudhën pas qershorit. Paolo Fox ju paralajmëron kundër kundërshtarëve të padrejtë. Mund të lindin shqetësime në marrëdhëniet me Luanin dhe Ujorin.

Shigjetari

Jeni pak të pakënaqur, megjithëse varet nga rrethanat, qëllimi është të bëni më shumë gjëra ose të merrni përgjigje. Pjesa e parë e prillit është e dobishme, ndonjëherë emocionuese, por rrezikun e përjetojnë vetëm ata që nuk vendosin kufij. Ata që dëshirojnë të martohen, të jetojnë së bashku ose të ndryshojnë punë janë gati për veprim, është mirë të realizojnë projekte. Mos harroni se nuk duhet të kafshoni më shumë se sa mund të përtypni, arsyetimi i kësaj fundjave do të çojë në më shumë se veprim të vrullshëm. Rebelimi është i frytshëm vetëm nëse është i arsyetuar dhe i motivuar.

Bricjapi

Pritjet janë të gjata dhe ka nervozizëm, është e vërtetë që jeni njerëz që hakmerren në distancë, në fakt vendasit e kësaj shenje gëzojnë sukses të madh pas moshës 40-vjeçare. Problemi është se nuk doni të prisni më, kjo fundjavë tashmë ka sjellë shumë polemika. Ju dëshironi të merreni vetëm me njerëz transparentë, kurrë të paqartë. Fatkeqësisht, në fundjavën e ardhshme mund të shmangni përgjigjen në telefon ose takimin me njerëz që ju zemërojnë. Në pritje të zgjidhjeve në lidhje me shtëpinë, punën, kontratat dhe shoqatat.

Ujori

Nëse ka diçka që nuk shkon, nuk duhet ta mbani brenda pakënaqësinë, për fat nuk jeni ndër ata që e bëjnë, preferoni të shfryheni për të mos rrezikuar të zemëroheni edhe me ata që nuk ju kanë bërë asgjë. Në dashuri, duhet maturi nëse marrëdhënia duket se është zbehur prej disa kohësh, kjo fundjavë sjell një sasi të mjaftueshme energjie krijuese. E konsideroj të vlefshme sepse mundëson kritika të motivuara dhe një vizion më optimist për të ardhmen.

Peshqit

Hëna është në aspekt të mirë, një ditë që ofron shumë. Që nga marsi, Venusi ka qëndruar në shenjën tuaj për shumë javë, diçka mund të ketë mbetur në zemrën tuaj. Yje të favorshëm për të sqaruar gjendjen tuaj të punës, nëse duhet të bëni një kërkesë ose të prisni një rikonfirmim, e dini që duhet të veproni menjëherë, pa menduar për komoditetin e të tjerëve. Kushdo që ka rinovuar tashmë një marrëveshje ose një kontratë nuk ka gabuar.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-di-oggi-sabato-13-aprile-2024/

Burimi i fotos: pexele.com