Home Lifestyle Horoskopi ditor, 17 qershor 2024
Horoskopi ditor, 17 qershor 2024
0

Horoskopi ditor, 17 qershor 2024

0
0

Dashi
Kjo javë do të nisë mbarë. Fatmirësisht të hënën Hëna nuk do të jetë më opozitë dhe do ndiheni më të qetë se fundjava e sapo shkuar. Mërkuri dhe Afërdita, megjithatë, do të bëhen disonante: tani e tutje do të lindin probleme me njerëzit e afërt. E enjtja dhe e premtja do të jenë ditët më të mira. Është e lehtë të bësh panik në fundjavë.

Demi
Sot do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm për të shmangur efektet negative të kundërshtimit të Hënës. Në përgjithësi, ju keni filluar një periudhë të rëndësishme rikuperimi dhe yjet favorizojnë ngjarje dhe vendime të guximshme. Sipas horoskopit të Paolo Fox ju duhet të rivlerësoni veten, të veproni me dashuri dhe guxim. Por ndoshta do të ishte më mirë ta shtynte derisa Hëna të mos jetë më disonante.

Binjakët
E hëna do jetë një ditë e mirë. Ju duhet të përfitoni nga kalimi i Jupiterit nëpër shenjën tuaj për të bërë më shumë dhe për të zbatuar ide të reja. Mundohuni të mos shpenzoni kohë dhe energji për gjëra të padobishme ose joserioze, përkundrazi përqendrohuni në gjërat më të rëndësishme dhe të dobishme. Mos e vendosni dashurinë në flagrancë, mund të rrezikoni ta largoni partnerin tuaj, veçanërisht nëse kohët e fundit ka pasur një krizë.

Gaforrja
Me fillimin e javës fillon edhe periudha e rikuperimit. Më në fund do të jeni sërish protagonistët e jetës suaj. Ndryshimet e para do t’i sjellin Venusi dhe Mërkuri kur të hyjnë në shenjën tuaj. Së shpejti një bonus ose një fitore e vogël personale. Dini të vlerësoni edhe sukseset e vogla, të jeni të aftë për ta bërë këtë është një nga hapat që do t’ju çojë në arritjen e qëllimeve të rëndësishme. Po sikur të humbisni? Pretendoni se asgjë nuk ka ndodhur dhe ngrihuni, ndoshta duke u përpjekur të korrigjoni ndonjë gabim.

Luani
Java juaj fillon me katrorin e Hënës. Midis mëngjesit të së hënës dhe të mërkurës mund të ndiheni më nervozë ose të detyruar të përballeni me ndonjë diskutim të vogël, gjithmonë pa dëshirë. Në çdo rast, nuk është asgjë për t’u shqetësuar. E enjtja dhe e premtja janë ditët më të mira të javës. Ndaj, nëse duhet të merreni me njerëz apo eprorë në punë apo me një partner paksa të inatosur, është më mirë të zgjidhni këto dy ditë.

Virgjëresha
Sot do të jetë një ditë e çuditshme dhe sipas horoskopit të Paolo Fox duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Tani e tutje qielli do të jetë më i ndritshëm dhe do të çliroheni nga të gjitha problemet që keni pasur javët e fundit. Sigurisht, nuk do të jetë e lehtë të filloni përsëri, por vetëm mundësia për ta bërë këtë do t’ju japë energji. Fatkeqësisht, ekziston edhe një Saturn i kundërt për t’u marrë në konsideratë, i cili mund t’ju shkaktojë probleme ligjore ose mosmarrëveshje në punë me kalimin e kohës.

Peshorja
Afërdita dhe Mërkuri enden në qiell pa sjellë fat por as të kundërtën. Nëse dikush ka nevojë për një shpjegim, nuk mund t’i shmangesh temës duke ndryshuar temën ose duke shmangur pyetjen, madje mund të zemërohet me ty, me pak fjalë, nuk mund të fshihesh pas heshtjes. Jupiteri inkurajon ndryshimin. Nuk është faji juaj nëse doni të përfundoni një lidhje apo partneritet. Megjithatë, ne duhet të ecim përpara.

Akrepi
Ka ardhur momenti i shumëpritur i rilindjes! Hëna do të hyjë në shenjën tuaj dhe do të ketë gjithashtu prani të fortë të Mërkurit dhe Venusit. Mund të përjetoni një ndjenjë të veçantë në punë dhe të dëgjoni lajme të mira. Do të filloni të gjeni zgjidhje të dobishme, strategji fituese dhe përparim emocionues. Në dashuri do ketë ajër të ri, më të mirë se ai që keni marrë frymë së fundmi. Marrëdhënie të mira me të tjerët.

Shigjetari
Kjo javë do të nisë mbarë. Të hënën Mërkuri dhe Afërdita nuk do jenë në kundërshtim, kjo do ju lejojë të rikuperoni gradualisht në dashuri por edhe në punë. Hëna është në shenjën tuaj të enjten dhe të premten. Presin 48 orë intriguese për dashuri, projekte të reja dhe ide kreative.

Bricjapi
Afërdita dhe Mërkuri do të bëhen të kundërta. Në atë moment horoskopi i Paolo Fox i fton personat e kësaj shenje që t’i kushtojnë më shumë vëmendje kur ai fillon të flasë ose të veprojë, të ngadalësojë, të bëjë një pushim, të numërojë deri në 10 dhe më pas të shprehet, janë strategjitë e duhura nën këtë qiell. Për fat të mirë, brenda pak ditësh do të merrni një përgjigje të mirë ose do të arrini një fitore personale.

Ujori
Me Marsin disonant është e mundur të keni disa dhimbje, do të jeni më të lodhur, por as planetet nuk do të jetë në gjendje t’ju ndikojë shumë. Dhimbja dhe vuajtja nuk do ta ndalin evolucionin tuaj profesional dhe personal. Në dashuri do të keni në dorë frenat e marrëdhënies. Është e rëndësishme ta kuptojmë këtë situatë, ndonjëherë jemi aq të mbushur me energji pozitive ose kalojmë një moment fuqie të madhe, saqë mund të tolerojmë edhe një Mars të kundërt.

Peshqit
Gjysma e parë e muajit ishte pothuajse katastrofike. Ka pasur vështirësi në punë dhe probleme nga më të ndryshmet, disa probleme fizike dhe një marrëdhënie në çift apo miqësi e vënë në provë. Nga java e ardhshme do të keni yje të favorshëm dhe do ta lini pas vetes atë periudhë të keqe. Para jush do të hapen horizontet, një vizion idilik. Gjithçka duket e mundur. keni mundur të mbaheni dhe rimëkëmbja e madhe do të fillojë së shpejti.

Linku:https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-del-giorno-lunedi-17-giugno-2024/

Burimi i fotos:pexele.com

tags: