Home Lifestyle Horoskopi ditor, 18 qershor 2024
Horoskopi ditor, 18 qershor 2024
0

Horoskopi ditor, 18 qershor 2024

0
0

Dashi

Disa prej jush mund të nervozohen gjatë orëve të ardhshme. Kohët e fundit ka pasur disa fërkime në marrëdhëniet tuaja me vëllezërit e motrat ose të afërmit e tjerë që ju kanë vënë në humor të keq. Gjithashtu për këtë arsye keni tendencë të zgjoheni pak të lodhur dhe të mërzitur.

Demi

Afërdita është kthyer në favor, duke sjellë me vete zgjidhje të reja për problemet e vjetra që ju bëjnë të mendoni prej disa muajsh. Tani jeni më të sigurt për të ardhmen sesa disa muaj më parë.

Binjakët

Në këtë moment jeni shumë të fokusuar në projektet tuaja dhe në ato gjëra që përfaqësojnë të ardhmen tuaj për ju. Në dashuri, edhe pas një ndarjeje, do të ketë një mënyrë për të filluar përsëri dhe për t’u rikthyer në lojë me një frymë më konstruktive.

Gaforrja

Me Merkurin dhe Venusin në shenjën tuaj kjo mund të jetë vetëm një periudhë shumë e vlefshme për ju nga shumë këndvështrime. Nëse jeni duke pritur për një përgjigje për një pyetje në lidhje me marrëveshjet ose kontratat, mund ta merrni atë shumë shpejt.

Luani

Ju jeni duke vënë në dyshim shumë gjëra në jetën tuaj. Janë disa bashkëpunime që nuk ju pëlqejnë më, ndoshta sepse dikush nuk ju është treguar besnik.

Virgjëresha

Disa probleme që u krijuan në fillim të muajit ju bënë të rimendoni ose rivlerësoni shumë gjëra. Një pikë kthese e rëndësishme po vjen. Mund të jetë një takim me dikë që do t’ju hapë dyert për mundësi të reja.

Peshorja

Nëse në të kaluarën ka pasur probleme në lidhje me punën ose familjen, ato mund të rishfaqen në këtë pjesë të dytë të qershorit. Ka çështje ekonomike që kanë të bëjnë me asetet tuaja ose menaxhimin e parave.

Akrepi

Nga e enjtja do të keni katër planetë për t’ju mbështetur. Kjo është një situatë astrologjike që do t’ju ndihmojë të zgjidhni disa probleme (si në dashuri ashtu edhe në punë) që janë zvarritur prej disa kohësh.

Shigjetari

Më në fund po dilni nga një fazë komplekse e shënuar nga shumë planetë kundërshtarë që ju kanë shkaktuar probleme përputhshmërie me të tjerët. Në mënyrë tipike, opinionet e njerëzve të tjerë nuk kanë shumë rëndësi për ju.

Bricjapi

Korriku do të jetë një muaj vendimtar për të gjithë ju, veçanërisht për ata që duan të rikthehen në lojë. Në këtë fazë të karakterizuar nga disa kundërvënie astrologjike ju jeni duke luftuar për të gjetur rrugën e duhur.

Ujori

Ju po përpiqeni të ndiqni zgjidhje të sigurta dhe të provuara, ndoshta sepse nuk doni më të rrezikoni. Sipas yjeve, duhet të mbështeteni më shumë në aftësitë dhe talentin tuaj, ndoshta duke lënë mënjanë ata njerëz që gjithmonë kritikojnë zgjedhjet tuaja duke i bërë ato të duken të gabuara.

Peshqit

Me Venusin, Mërkurin dhe Marsin në aspekt të shkëlqyer, nuk do ta keni të vështirë të riktheheni në krye në këtë pjesë të dytë të qershorit. Edhe nëse vini nga një periudhë mjaft e lodhshme dhe stresuese, tani me siguri keni ide më të qarta për atë që dëshironi të bëni në të ardhmen.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-di-oggi-martedi-18-giugno-2024/

Burimi i fotos:pexele.com