Home Tag "#aktualitete"

Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta muzikanti i njohur

0
Otis Redding III, kitaristi dhe djali i Otis Redding, ka humbur betejën me kanceri në moshën 59-vjeçare. Muzikanti i njohur, i cili luajti së bashku me vëllain Dexter në “The Reddings”, vdiq nga kanceri të martën në Gjeorgji. Vdekja e Redding u njoftua në një deklaratë të mërkurën nga motra e tij, Karla Redding-Andrews. “Otis […]

E trishtë! Ndërron jetë papritur legjenda e televizionit italian

0
Ditën e sotme ka ndërruar jetë, Maurizio Costanzo, gazetar, drejtues televiziv, autor dhe skenarist i njohur. Ai ishte 84 vjeç. Lajmin e trishtë e ka bërë të ditur zyra e tij e shtypit. Megjithatë, pavarësisht moshën ende nuk dihet arsyeja e vertetë e ndarjes së tij nga jeta. I lindur në Romë më 28 gusht […]

Fitues i Oscar! Ndërron jetë kompozitori i njohur

0
Burt Bacharach, kompozitori i mirënjohur pas dhjetëra hiteve të lezetshme pop nga vitet 1950 deri në vitet 1980, duke përfshirë “Raindrops Keep Falin’ on My Head”, “(They Long to Be) Close to You” dhe temën nga filmi ” Arthur”, ka vdekur, konfirmoi për CNN një anëtar i familjes së Bacharach. Kompozitori i njohur ka ndërruar […]

E trishtë! Ndahet nga jeta ‘Wednesday Addams’

0
Lisa Loring, aktorja që luajti Wednesday Addams në përshtatjen e parë të filmit të “The Addams Family”, ka vdekur në moshën 64-vjeçare nga një goditje në tru. “Loring, 64 vjeç, ishte një “nënë, gjyshe dhe shoqe e dashur”, e cila vdiq e rrethuar nga familja e saj”, tha vajza e saj. Miku personal i Loring, […]