Home Tag "argetim"

Kejsi harron Stresin, shiheni çfarë bën ajo

0
Stresi dhe Kejsi nuk janë më bashkë prej mëse një muaji. Ata nuk e ndjekin më njëri-tjetrin në rrjetet sociale, ndërsa kanë fshirë të gjitha fotot së bashku. Por ndërsa Stresin e kemi parë të publikojë shpeh herë mesazhe me nënkuptime që duket se lidhen me Kejsin, kjo e fundit nuk po mendon më për […]

10 Gjërat që duhet të dini para se të udhëtoni në Filipine

0
Është e qartë se kur shkoni në një destinacion tjetër, ka disa gjëra që do të jenë të ndryshme nga ajo për të cilën jeni mësuar. Edhe pse disa nga dallimet nuk janë aq të shquara dhe ju lehtë mund t’i përshtateni atyre, të tjerët mund të kenë nevojë të jenë në dijeni të tyre […]

10 destinacionet më të mira Evropiane për pushime pranverore

0
1: Amsterdam Një qytet argëtues, i lulëzuar i mbushur me kanale të bukura dhe disa nga njerëzit më të këndshëm që do të takoni ndonjëherë, Amsterdami është destinacioni ideal i pranverës në Evropë. Sipërmarrje në një dalje në lumë të AmaWaterways për të përjetuar qytetin, si dhe rajonin. Merrni lundrimin e Tulip Time dhe vizitoni […]

Rudina suprizohet në hotelin e pushimeve

0
Rudina Magjistari ka filluar pushimet dhe pas Shqipërisë i hipi avionit. Duket se edhe aje ku nuk e njohin për prezantuese mund të ketë qenë ndonjë shqiptare fanse të asaj. Kur ka hyrë në dhomë ka gjetur një peshqir, me formën e të cilit e bija mund të argëtohej. Ndoshta kjo surprizë bëhet për të […]

Si argëtohen Sabina dhe Dahlin?

0
Sabina Dana nuk është larguar plotësisht nga muzika, edhe pse një pjesë të mirë të ditës ia dedikon vajzës së saj, Dahlin. Ato kalojnë shumë kohë bashkë dhe argëtohen në mënyra nga më të ndryshmet. Preferencave të çdo fëmije për pajisjet teknologjive e sidomos telefonat, nuk i ka shpëtuar as e vogla e Sabinës. E […]

Arsyeja pse Toronto duhet vizituar këtë verë

0
Imagjinoni veten në një kafene të vogël, duke pirë kafe, brohoritje në gjuhën portugeze sepse një lojë futbolli brazilian luan në televizion. Blloqe larg ju ndaloni tek një dyqan mishi italian për disa proshuta. Duke ecuar përgjatë rrugëve të Torontos ju dëgjoni njerëz duke folur mbi 20 gjuhë të ndryshme, nga frëngjishtja në hebraisht. Shumë […]

3 Resortet për ski perfekte për familje

0
Vendpushimet e skive luksoze e Alpeve ofrojnë një pasuri e aktiviteteve për të gjitha moshat, por që fshatra alpine janë më të mira për familjet? Në një festë ski familjes, është e rëndësishme që të gjithë është mbajtur argëtuan në dhe jashtë shpatet. Disa vendpushimet kanë diçka për të gjithë: të rriturit mund të pushojnë […]