Home Travel 10 destinacionet më të mira Evropiane për pushime pranverore
10 destinacionet më të mira Evropiane për pushime pranverore
0

10 destinacionet më të mira Evropiane për pushime pranverore

0
0

1: Amsterdam

Një qytet argëtues, i lulëzuar i mbushur me kanale të bukura dhe disa nga njerëzit më të këndshëm që do të takoni ndonjëherë, Amsterdami është destinacioni ideal i pranverës në Evropë.

Sipërmarrje në një dalje në lumë të AmaWaterways për të përjetuar qytetin, si dhe rajonin. Merrni lundrimin e Tulip Time dhe vizitoni Belgjikën së bashku me Amsterdamin për të parë lule të bukura në të gjithë Hollandën.

2: Islandë

Dëshironi të shihni Lights Veriore? Islanda është vendi ideal për të parë një magji të tillë. Plus, ka geysers, icebergs dhe plazhet vullkanike për të frikë edhe.

Collette ofron turne anembanë Islandës, duke u fokusuar në dritat veriore, peizazhin mahnitës të vendit dhe udhëtimin në aventurë.

3: Irlanda

Vizitoni Dublinin, Galwayin, Tapën, Cliffs of Moher dhe ose shkoni në ndonjë qytet përgjatë vendkalimeve të Irlandës para se të ndaleni për të puthur Stone Blarney.

CIE Tours është operatori i turneut për të gjitha nevojat e udhëtimit të Irlandës, me marrëveshje për udhëtime solo dhe familjare.

4: Ishujt Kanarie
Duke kërkuar për një destinacion të ngrohtë? Një arkipelag spanjoll, Ishujt Kanarie u ofrojnë udhëtarëve një mot të bukur motra gjatë gjithë vitit. Rezervoni qëndrimin tuaj në cilëndo nga pronat e Barcelo Hotel Group për strehim luksoze dhe pamje spektakolare.

Fuerteventura është një vend me opsione të shumta dhe marrëveshje të mira.

5: Ibiza

Një nga Ishujt Balearikë, Ibiza është vendi për të qenë në qoftë se po kërkoni një kohë argëtimi në një ishull të mrekullueshëm. Ndërprerësit e pranverës të moshës së kolegjit që nuk duan një vendpushim me fëmijët rreth duhet të lexojnë në Sandos El Greco Beach Hotel. Hapet vetëm vitin e kaluar me rinovime të reja dhe është vetëm për të rriturit, të moshës 16 vjeç e lart.

6. Gjermania

Nëse e doni historinë dhe përjetoni kultura të reja, Gjermania duhet të jetë në listën tuaj evropiane të udhëtimit. Berlin, Mynih, Frankfurt dhe madje edhe qytete më pak të njohura si Leipzig dhe Dresden janë të mbushura me përvoja pasuruese për udhëtarët. Merrni parasysh Condor Airlines për rezervimin e një fluturimi, pasi kompania me bazë gjermane ka shumë mundësi fluturimi nga Shtetet e Bashkuara drejtpërsëdrejti në Frankfurt.

7: Italia

Një tjetër destinacion i shkëlqyer për dashamirët e historisë. Italia ka disa qytete të pabesueshme që shfaqin ndërtesa të lashta, pamje spektakolare dhe sigurisht ushqim të shijshëm. Nëse zemra juaj është vendosur në Itali, Pushimet GOGO kanë oferta të vlefshme për Venedik dhe Romë.

8: Paris

Një qytet i gjallë, Parisi ka një bollëk tërheqjesh portreti për të gjithë. Kulla Eifel është një domosdoshmëri, siç është Arc de Triomphe, Notre Dame dhe Luvri. Pushimet e Bashkuara ka paketa në qytetin e dashurisë, të kompletuar me vende për të qëndruar plus ngjarje dhe ekskursione për të gjithë udhëtarët.

9: Poloni

Vizitoni qendrat e qytetit të vjetër, mrekullohuni në Kështjellat Mbretërore të Varshavës dhe Krakov dhe zbuloni pamje të mrekullueshme natyrore në mbarë Poloninë. Mund të mos jetë vendi i parë që mendoni kur planifikoni një pushim evropian, por Polonia është tepër simpatike dhe njerëzit janë shumë miqësor.

10: Mesdheu
Nëse doni të shtrydhni në sa më shumë destinacione të jetë e mundur, një dalje në det është qasja më e mirë. Dhe Mesdheu është vendi më i mirë për cruising në Evropë. Viking ka opsione të shumta të lundrimit në dispozicion për rajonin, si Venecias në Athinë, Romë në Athinë, Barcelona në Romë dhe më shumë.

Burimi i lajmit: https://www.travelpulse.com/gallery/destinations/10-european-destinations-for-spring-break.html

Burimi i fotos kryesore: © https://www.pexels.com/photo/amsterdam-architecture-building-capital-208733/