Home Tag "destinacion"

Këto qytete evropiane janë sa tërheqëse aq edhe ekonomike për t’u vizituar

0
Porto, Portugali   Porto është një nga destinacionet më ekonomike në Evropën Perëndimore dhe ndodhet në zemër e Portugalisë Veriore. Ky qytet i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s krenohet me katedrale të zbukuruara, sheshet plot gjallëri, oborret dhe restorantet e bukura buzë lumit me pamje nga Lugina Douro. Verërat e ëmbla janë një tjetër aryse për […]

‘Adriatik Hotel’ destinacioni i vipave për çdo fundjavë

0
Fundjavat janë e vetmja mundësi për tu arratisur sado pak nga monotonia e punës dhe e ngarkesës së përditshme. Pandemia ka ndryshuar gjithë rrjedhën e jetës dhe çdonjëri prej nesh kërkon që të gjejë një vend sa më të këndshëm që ti dhurojë nuanca pozitiviteti pushimit gjatë fundjavës dhe jo vetëm. Personazhet e showbizit tashmë […]