Home Tag "EUROPE"

Këto qytete evropiane janë sa tërheqëse aq edhe ekonomike për t’u vizituar

0
Porto, Portugali   Porto është një nga destinacionet më ekonomike në Evropën Perëndimore dhe ndodhet në zemër e Portugalisë Veriore. Ky qytet i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s krenohet me katedrale të zbukuruara, sheshet plot gjallëri, oborret dhe restorantet e bukura buzë lumit me pamje nga Lugina Douro. Verërat e ëmbla janë një tjetër aryse për […]

Artistët shqipëtarë në krye të klasifikimeve të rëndësishme në Europë

0
Herë pas here ne i referohemi renditjeve ndërkombëtare dhe monitorojmë një sërë artistësh shqipëtarë. Eshtë kenaqësi e veçantë kur konstatojmë se më shumë se një nga artistët shqipëtarë i afrohet ose rrëmben kreun e këtyre renditjeve. Fjala është për Youtube Charts në Zvicer dhe Gjermani, ku artistët shqipëtarë nuk i largohen asnjëherë kreut. Para pak kohësh, […]

Vetëm një fjalë ‘Parajsë’ – Këto janë Ishujt të Europës që duhet të vizitoni këtë verë…

0
Në mbarë botën kur njerëzit udhëtojnë në vende të ndryshme anembanë kontinentit për pamjet e strukturave të famshme arkitekturore, statujave dhe afreskeve të krijuara nga mjeshtër artistë dhe për të mësuar nga kultura e pabesueshme. Por pavarësisht nga të gjitha këto atraksione, ka edhe joshjen për të vizituar disa dhurata të mbinatyrshme, absolutisht të mrekullueshme […]

Top 15 hotelet romantike në Europë

0
Jemi në një periudhë shumë të bukur kur të gjithë me rastin e Shën Valentinit kanë menduar të udhëtojnë. Zbuloni hotelet më romantike në Europë për një natë Shën Valentini të paharrueshme:   1) Hotel Santa Caterina in Amalfi, Italy 2) Katikies Hotel in Santorini, Greece 3) Château de la Chèvre d’Or in Eze Village, […]

Dëshironi të zbuloni disa plazhe sekrete në Europë?

0
Vera e nxehtë është duke trokitur dhe secili prej nesh po mendon se ku do t`i kalojë pushimet këtë verë? Dëshironi që të kaloni disa ditë të pushimeve në një relaks absolut, me familjen apo me njeriun e zemrës? Ne do ju zbulojmë plazhet më të qeta dhe më pak të populluara në njerëz. 1) […]