Home Tag "Gazetarja"

Humbje e thellë për mediat, ndahet nga jeta gazetarja e njohur

0
Gazetarja e njohur e NBC4, Wendy Rieger është ndarë nga jeta  në moshën 65 vjeçare si pasojë e një beteje të humbur me kanceri. Ajo bëri një operacion në zemër në vitin 2020 dhe një vit më vonë u diagnostikua me një tumor në tru. Rieger lindi në Norfolk, studioi në Universitetin Amerikan dhe më […]

E rëndë, COVID-19 i merr jetën gazetares së njohur shqiptare

0
Gazetarja e njohur nga Shkodra Anila Dushi ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm  pasi nuk mundi dot ta fitonte betejën me COVID-19. 54 vjeçarja ndërroi jetë në spitalin e Shkodrës ndërsa lajmi për largimin e saj nga jeta ka trishtuar miq, kolegë e të njohur të saj, të cilët kanë vlerësuar kontributin e saj në […]

Raporton me rroba banje në mes të Tiranës, shokon gazetarja e njohur

0
Gazetarja e emisionit “Aldo Morning Show” ka bërë një dalje të pazakontë mëngjesin e sotëm. Si zakonisht ajo është lidhur live në mëngjes nga bulevardi, por këtë herë paraqitja e saj ka qenë ndryshe nga herët e tjera. Ajo ka dalë në transmetim vetëm me bikini në ngjyrë të zezë, ndërsa sipër mbante veshur një […]