Home Tag "granit"

Granit Xhaka i bën dedikimin e veçantë partneres për ditëlindje

0
Partnerja e Granit Xhakës sot feston 30 vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për të nuk kishte si të mungonte një urim nga ana e Granitit. Krahas një kujtimi nga dasma e tyre futbollisti shkruan: ‘Zemra ime! Je personi me zemrën më të mirë që kam takuar ndonjëherë. E meriton për çdo gjë […]

Granit Xhaka u shpall lojtari më i mirë i vitit në Zvicër

0
Granit Xhaka është shpallur lojtari i Vitit i Kombëtares së Zvicrës për vitin 2022. Mesfushori nga Kosova u nderua në “Natën e Futbollit të Zvicrës”, një ngjarje e organizuar nga Federata Zvicerane e Futbollit dhe Liga Zviceriane e Futbollit në Casino Bern. Mesfushori ynë shijoi një vit të suksesshëm  me ngjyrat e vendit të tij […]