Home Tag "jeta"

E trishtë! Ndahet nga jeta në moshën 39 vjeçare kompozitori shqiptar

0
Kompozitori i Andi Bajraktari është ndarë nga jeta në moshën 39 vjeçare. Lajmin e trishtë e kanë bërë me dije në rrjete sociale miqtë dhe të afërmit. Të shumta kanë qenë reagimet ngushëlluese për këtë humbje të parakohshme. Andi Bajraktari ishte kompozitor dhe mësues prej 10 vitesh në shkollën e mesme artistike “Jan Kukuzeli” në […]

Aktori i njohur ndahet nga jeta si pasojë e një sulmi në zemër

0
Aktori kanadez Lakshman vdiq në moshën 74-vjeçare për shkak të një ataku në zemër Artisti luajti në më shumë se 200 filma kanadezë, duke lënë shenjë me shkathtësinë e tij. Ai ishte një artist i vjetër dhe kishte lënë shenjën e tij si aktor në nuanca të ndryshme të karaktereve. Lakshman kishte luajtur me të […]

Sporti në zi! Futbollisti i njohur ndahet nga jeta në moshën 25 vjeçare

0
Futbollisti Anton Walkes vdes në moshën 25-vjeçare pas një aksidenti në Florida të Jugut, konfirmon Charlotte FC. Futbollisti anglez Anton Walkes ka vdekur në moshën 25-vjeçare, ka konfirmuar të enjten klubi i futbollit Charlotte. Skuadra e MLS tha se Walkes, i cili e filloi karrierën e tij në Tottenham Hotspur përpara se të kalonte në […]

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Sevo Tarifa

0
Ka ndërruar jetë shkrimtari dhe publicisti i njohur Sevo Tarifa. Ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare shkrimtari, publicisti dhe veterani i njohur Sevo Tarifa. Sevo Tarifa është ish-sekretari i Unionit të Rinisë Shqiptare dhe bashkëredaktor i disa prej veprave të Enver Hoxhës. Për më tepër, ai ishte në bordin drejtues të Institutit të Studimeve Marksiste-Leniniste. […]

Ylli i YouTube humb jetën në një aksident me motor dëbore

0
Legjenda amerikane e motorsportit dhe ylli i YouTube, Ken Block, ka vdekur në një aksident me motor dëbore në Jutah në moshën 55-vjeçare. Ai fitoi famë të gjerë më vonë në jetë për serinë e tij të videove “Gymkhana” në YouTube. Seriali me 10 pjesë, në të cilin ai performoi bëma të guximshme garash, i […]

Dame Vivienne Westwood, stilistja e modës u nda nga jeta

0
Dizajneri britanik ikonoklastik u bë i njohur duke veshur Sex Pistols ndërsa punk u ngrit në vitet 1970. Vivienne Westwood ishte një stiliste, puna e së cilës sfidoi pritshmëritë. SEX, butiku që ajo drejtoi në King’s Road me Malcolm McLaren, ishte ndoshta vendlindja e punk-ut. Vivienne Westwood, e cila vdiq në moshën 81-vjeçare. Butiku i […]

E trishtë, reperi i njohur ndahet nga jeta në moshën 22 vjeçare

0
Ndahet nga jeta në moshën 22-vjeçare reperi amerikan, Big Scarr Reperi i ri amerikan, Big Scarr ka vdekur në moshën 22-vjeçare. Muzikanti i lindur si Alexander Woods – u raportua i vdekur nga The Shaderoom dhe vdekja e tij u konfirmua nga reperi Gucci Mane. Shkaku i vdekjes së Scarr është aktualisht i panjohur, dhe […]

Ylli i Broadway-t, ndahet nga jeta në moshën 34-vjeçare

0
Quentin Oliver Lee, i njohur më së shumti për rolin e tij si Fantazma në turneun amerikan të “The Phantom of the Opera” dhe një rol jashtë Broadway në “Oratorio for Living Things”, ka vdekur në molshën 34 vjeçare. Bashkëshortja e tij, Angie Lee Graham, e bëri të ditur lajmin në një postim në Instagram, […]

Momente të vështira për artin, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
Aktori Clarence Gilyard është ndarë nga jeta në moshën 66 vjeçare. Clarence Gilyard, një aktor veteran që kishte role të dukshme në Die Hard, Matlock dhe Walker, Texas Ranger, i cili më vonë do të bëhej profesor teatri dhe autor, ka vdekur. Universiteti i Nevadës, Kolegji i Arteve të Bukura në Las Vegas, ku jepte […]

Dizajneri i spikatur i Hollywood-it ndahet nga jeta

0
Ndërron jetë në moshën 98-vjeçare, dizajneri i suksesshëm i vipave Renato Balestra. Pasioni i Balestrës për kinemanë e shtyu atë të dizenjonte kostume për Ava Gardner, Sophia Loren dhe Elizabeth Taylor, ndër të tjera A-listë të Hollivudit. Balestra hapi atelienë e tij të parë në 1959 në Romë, ku kompania është ende e bazuar, pas […]