Home Aktualitet E pickoi bleta, ndahet nga jeta futbollisti Stefano Guerra
E pickoi bleta, ndahet nga jeta futbollisti Stefano Guerra
0

E pickoi bleta, ndahet nga jeta futbollisti Stefano Guerra

0
0

Stefano Guerra, një ish-futbollist i lindur në vitin 1962, vdiq pas një pickimi nga një bletë, ndaj insektit ishte alergjik. Ai ishte shtruar në spital prej disa ditësh në gjendje kritike në spitalin Santa Maria Nuova në Reggio Emilia. Pas pickimit të insektit, 62-vjeçari ka kaluar në shok anafilaktik, i cili më pas i ka shkaktuar atak në zemër.

Mbrojtësi, i lindur në Verona dhe i rritur në Vicenza, luajti për skuadra të ndryshme italiane (përfshirë Prato), por mbeti në zemrat e tifozëve të ekipit Reggiana për pjesëmarrjen në sezonin 1988-89 në të cilin Reggiana fitoi promovimin në Serie B. me trajnerin Pippo Marchioro. Guerra më pas u martua dhe vazhdoi të jetonte në Reggio Emilia, duke i dhënë fund karrierës së tij si punonjës banke përpara se të dilte në pension.

Linku: https://www.ilmessaggero.it/en/former_footballer_stefano_guerra_dies_after_bee_sting-8231221.html

Burimi i fotos:pexele.com

tags: