Home Tag "ktheju tokes"

Pas Eurovisionit, Jonida Maliqi përballet me surprizën e papritur

0
Këngëtarja e njohur Jonida Maliqi përfaqësoi Shqipërinë në festivalin më të madh të këngës “Eurosong 2019”, i cili u zhvillua në Izrael. Jonida Maliqi arriti të interpretojë në mënyrë të përsosur, këngën e saj “Ktheju Tokës”, ku u prit me duartrokitje dhe ovacionet e publikut. Megjithëse arriti të garojë në finale, Jonida Maliqi u rendit […]

Jonida Maliqi kualifikohet në finalen e “Eurovision 2019”

0
Këngëtarja Jonida Maliqi është kualifikuar mbrëmjen e kaluar në finalën e madhe të “Eurovision 2019” që po zhvillohet në Izrael. Pas perfomimit të 18 këngëve në Gjysmëfinalen e dytë të kompeticionit më të madh të këngës në Europë, këngëtaja Jonida Maliqi u votua për të marrë pjesë në finalen e madhe. Shqipëria këtë vit u […]