Home ShowBiz Pas Eurovisionit, Jonida Maliqi përballet me surprizën e papritur
Pas Eurovisionit, Jonida Maliqi përballet me surprizën e papritur
0

Pas Eurovisionit, Jonida Maliqi përballet me surprizën e papritur

0
0

Këngëtarja e njohur Jonida Maliqi përfaqësoi Shqipërinë në festivalin më të madh të këngës “Eurosong 2019”, i cili u zhvillua në Izrael.

Jonida Maliqi arriti të interpretojë në mënyrë të përsosur, këngën e saj “Ktheju Tokës”, ku u prit me duartrokitje dhe ovacionet e publikut.

Megjithëse arriti të garojë në finale, Jonida Maliqi u rendit në vendin e 18-të me 90 pikë në total.

Krenare për rezultatin në pjesmarrje, Jonida është rikthyer në Shqipëri, ku është pritur nga të afërmit e saj më shumë dashuri. Madje në shtëpi e kanë pritur më tërndafila dhe tollumbace, ndërkohë që këngëtarja shkruan: “Kur të presin me dashuri!”.

Link: https://www.instagram.com/stories/jonidamaliqi/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/Bxrse01Hc0c/