Home Tag "#lajmeaktualiteti"

Po xhironte një film, ndahet nga jeta papritur aktori i njohur

0
Aktori Ray Stevenson, i cili u shfaq në shfaqje të mëdha televizive si Roma, Vikings dhe Dexter, ka vdekur në moshën 58-vjeçare. Ai ishte i njohur për rolet në filmat “Thor” dhe serialin “Divergent”, si dhe për disa shfaqje televizive në Mbretërinë e Bashkuar si “Band of Gold”, “Peak Practice” dhe “Murphy’s Law”. Firma e […]

Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta muzikanti i njohur

0
Otis Redding III, kitaristi dhe djali i Otis Redding, ka humbur betejën me kanceri në moshën 59-vjeçare. Muzikanti i njohur, i cili luajti së bashku me vëllain Dexter në “The Reddings”, vdiq nga kanceri të martën në Gjeorgji. Vdekja e Redding u njoftua në një deklaratë të mërkurën nga motra e tij, Karla Redding-Andrews. “Otis […]

Nuk pritej! Konkurrenti i Big Brother VIP del pozitiv me Hiv-Aids

0
Këngëtari, Gjon Karrica i njohur si Lugati përpara disa ditësh ka pësuar një sulm epileptik teksa ndodhej brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova. Ai është dërguar me urgjencë për në spital për të marrë ndihmën mjekësore. Pas disa ditësh Vëllai i Madh ka informuar banorët dhe publikun se gjendja e Lugatit është e qëndrueshme […]

E trishtë! Ndahet nga jeta këngëtarja fituese e Grammy

0
Anita Pointer nga Pointer Sisters, fituese e Grammy, ka vdekur në moshën 74-vjeçare. Ajo ishte e rrethuar nga familja në shtëpinë e saj në Beverly Hills në Kaliforni kur vdiq në natën e Vitit të Ri. – tha publicisti i saj, Roger Neal. Në një deklaratë, familja e saj tha se ishte thellësisht e pikëlluar […]

E trishtë! Aktorja fituese e Emmy Cheers humb betejën me kancerin

0
Aktorja Kirstie Alley, e njohur më së shumti për rolin e saj në serialin komedi Cheers në vitet 1980 dhe 90, ka vdekur nga kanceri në moshën 71-vjeçare, sipas një deklarate të familjes. “Me keqardhje ju njoftojmë se nëna jonë e dashur ka ndërruar jetë”, kanë shkruar fëmijët e saj. Deklarata e familjes nuk specifikoi […]