Home Aktualitet U shpall i humbur muaj më parë, aktori i njohur gjendet i groposur në një kuti druri
U shpall i humbur muaj më parë, aktori i njohur gjendet i groposur në një kuti druri
0

U shpall i humbur muaj më parë, aktori i njohur gjendet i groposur në një kuti druri

0
0

Aktori brazilian, Jefferson Machado 44 vjeç, i cili u zhduk në janar, u gjet i vdekur brenda një trungu druri të varrosur gjashtë metra e gjysmë nën tokë në pronën e Rio de Janeiro.

Trupi i Jefferson Machado u gjet i groposur nën dyshemenë e betonit të një shtëpie në lagjen perëndimore të Rio de Zhaneiros të Campo Grande të hënën, tha policia.

Autoritetet ishin në gjendje të konfirmonin trupin e 44-vjeçarit përmes gjurmëve të gishtërinjve të mërkurën.

Prona i përket një gruaje e cila i tha policisë se ia kishte dhënë shtëpinë me qira një burri që policia e ka identifikuar si të dyshuar, por pa dhënë detaje lidhur me emrin e tij, raportoi gazeta braziliane G1.

Sipas R7 news, Machado, i cili jetonte në Rio de Zhaneiro, besohet se ka njohur personin që ka dhënë me qira pronën ku u gjet trupi i tij dhe u pa duke hyrë në të një muaj më parë.

U deshën nëntë individë, përfshirë shtatë agjentë të Policisë Civile, për të hequr arkën nga vrima.

Një avokat i familjes tha për mediat lokale se kutia e drurit i përkiste Machado dhe ishte nxjerrë më parë nga shtëpia e tij.

“Jefferson u vra ftohtë dhe brutalisht nga njerëz ziliqarë, të këqij dhe, natyrisht, të paskrupullt”, shkroi Cintia Hilsendeger, një mikeshë e familjes, në llogarinë e aktorit në Instagram.

Puna e fundit e aktrimit të Machado ishte në telenovelën Record TV ‘Reis’ në 2022.

Ai nuk ishte parë që nga 27 janari dhe zyrtarisht u shpall i zhdukur më 9 shkurt.

Linku: https://www.dailymail.co.uk/news/article-12121229/Brazilian-actor-44-missing-January-inside-trunk-buried-Rio-Janeiro-home.html

Burimi i fotos: freepik.com