Home Tag "#lajmeerotike"

10 faktet rreth seksit që duhet t’i dini për marrëdhëniet afatgjata 

0
Seksi në përgjithësi përmirëson marrëdhëniet, por sa i rëndësishëm është ai varet nga çifti individual. Seksi ka tendencë të ulet në marrëdhëniet afatgjata, sepse fillon në hiperdrive. Është normale që njerëzit të mos kenë dëshirë të bëjnë seks ndonjëherë dhe shkak mund të jenë: – nivelet e tendosjes – mungesa e gjumit – luhatjet hormonale […]

Hiqni komplekset e diferencës së gjatësisë në shtrat, mësoni disa nga stilet më perfekte të seksit 

0
Kompleksi i gjatësisë duhet hequr plotësisht kur bëhet fjalë për seksin, sidomos kur jeni duke bërë seks me dikë që është më i gjatë se ju. Megjithatë më poshtë do t’ju paraqesim disa nga stilet më komode për partnerët me diferencë të madhe në gjatësi. Stili i kundërt i Lopës Si ta bëni: Mbështillni partnerin tuaj […]

Zbulonin sekretet për një seks të paharruar, nuk janë ato që mendoni

0
Jini plotësisht të pranishëm Përpiquni të prekni dhe të eksploronin ndjesitë në trupin tuaj si: shikimi, zëri, nuhatja, shija. Nëse merrni kohë për të trajnuar këtë aftësi, është shumë më e lehtë ta sillni ndjeshmërinë taj edhe në mjedisin seksual.  Zgjeroni përkufizimin tuaj për seksin Duhet të heqni dorë nga nocionet tradicionale të asaj që […]

Mësoni 7 arsyet pse dimri është stina më e mirë për seks

0
Dimri do të thotë të mblidheni në shtrat së bashku. Do të thotë të përqafohesh, të ndërtosh fortesa me batanije dhe më pas të bësh seks brenda tyre. Do të thotë të pish çokollatë të nxehtë ose musht uiski më pas, duke u shijuar në atë shkëlqimin post-koital në vend që të vraposh për të […]

Disa fakte që çdo femër duhet të dijë për vibratorët

0
  Vibratori i parë u shpik për të trajtuar depresionin dhe ankthin. Vibratori modern OG ishte një masazhues shpine. Viba e Lepurit mori formën e saj të lezetshme për shkak të një çështjeje ligjore. Ndryshe nga peniset, vibratorët ofrojnë orgazma të besueshme. Gratë e martuara kanë dy herë më shumë gjasa të përdorin një vibrator. […]

Njihuni me 3 pozicionet më të mira të seksit gjatë shtatzënisë

0
Ju në krye Ky pozicion mbështetet edhe nga shkenca të paktën një studim tajvanez. Ky pozicion siguron kënaqësi maksimale për gratë shtatzëna që kontrollojnë penetrimin duke qenë në krye të partnerit. Rregullojeni për rehati duke zgjeruar qëndrimin tuaj ose duke u mbështetur mbrapa në mënyrë që pesha e barkut të mos ju anojë përpara. Tremujori: […]

6 përfitime magjepsëse shëndetësore të spermës

0
Kur bëhet fjalë për seksin oral, kënaqësia shihet si përfitimi kryesor themelor për ju dhe partnerin tuaj (me kusht që të dy të jeni në oral). Disa nga përfitimet e spermës janë: Sperma është një antidepresant natyral Sipas një studimi të kryer mbi 293 studente të kolegjit në Universitetin Shtetëror të Nju Jorkut në Albany, […]

Romanik dhe jo vetëm, ja pse seksi në kohë me shi është perfekt

0
Të gjitha arsyet e këndshme përse duhet të jeni të emocionuar për uljen në ditët dhe netët e lagështa e të ftohta. Çfarë e bënë të veçnatë seksin gjatë shiut? Përqafime të shkëlqyera për ngrohtësi Natyrisht, trupat e zhveshur që rrëshqasin kundër njëri-tjetrit është vetëm mënyra e përsosur për të luftuar të ftohtin. Kur seksi […]